Nové Skládací Smartphony Samsung s Nejlepší Ochranou Proti Vniknutí

Nové skládací smartphony Samsung nabízejí vysokou úroveň ochrany proti vniknutí s hodnocením IP58.

Samsung firma

Příští generace skládacích smartphonů Samsung je téměř tu, a novinky a zvěsti o nich se stále objevují. Nejnovější informace naznačují, že nové skládací telefony budou vybaveny dosud nejlepší ochranou proti vniknutí ve své třídě.

Zdá se, že Samsungu se podařilo dosáhnout stupně krytí IP58 u svých nových modelů Galaxy Z Fold5 a Z Flip5. Tato úroveň krytí sice není tak vysoká jako IP68, kterou nabízí většina standardních vlajkových lodí, ale je to velký pokrok ve srovnání s předchozími skládacími modely.

Hodnocení IP58 se skládá ze dvou čísel. „5“ se vztahuje na ochranu proti prachu, zatímco „8“ se týká ochrany proti vodě a vlhkosti. I když je úroveň ochrany proti prachu trochu nižší kvůli složitému designu skládacích smartphonů, je zde solidní ochrana jak proti prachu, tak proti vodě.

Pant je jednou z nejkomplikovanějších a nejcitlivějších částí skládacího smartphonu. Proto je tak důležité, že nové modely nabízejí vysokou úroveň ochrany proti vniknutí.

Je třeba uznat, že Samsung prošel dlouhou cestu ve vývoji skládacích smartphonů. První model Z Fold neměl žádnou ochranu proti vniknutí, zatímco model Z Fold2 přinesl drobná vylepšení v ochraně pantu. Modely Z Fold3 a Z Fold4 byly prvními, které měly oficiální stupeň ochrany, ale pouze proti vodě.

Jakou úroveň ochrany mají nové skládací smartphony Samsung?

Nové modely Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 mají úroveň krytí IP58.

Co znamená hodnocení IP58?

„5“ se vztahuje na ochranu proti prachu, zatímco „8“ se týká ochrany proti vodě a vlhkosti.

Jak se vyvíjela ochrana proti vniknutí u skládacích smartphonů Samsung?

První model Z Fold neměl žádnou ochranu proti vniknutí. Model Z Fold2 přinesl drobná vylepšení, zatímco modely Z Fold3 a Z Fold4 byly prvními s oficiálním stupněm ochrany, ale pouze proti vodě.