Vypnout reklamy

Nové telefony Galaxy S23 budou mít také přetaktované GPU

Nový čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 bude přetaktován na telefonech Samsung Galaxy S23. Je to poprvé, kdy Qualcomm přetaktuje svůj čip už

Vypadá to, že telefony s čipem Snadpragon 8 Gen 2 a tedy Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra budou mít v Evropě přetaktované GPU. Již víme, že se Samsung rozhodl i pro Evropský trh vydat tyto vlajkové telefony s čipem Qualcomm Snapdragon.

Tento čip dorazí se třemi pouzdry, kde v prvním bude hlavní jádro s taktem 3.36 GHz a ve druhém 2.8GHz a v posledním 2.02 GHz jádra. Nebude to však jen Samsung, který bude mít podobné rozložení i frekvenci, ale i další vlajkové telefony, které budou používat tento čip. Už víme, že tyto frekvence bude mít i telefon Vivo X90 Pro a iQOO 11.

Nedávno i samotný Ice Universe, který se stará právě o takovéto úniky informací, tak sdělil, že pro Evropskou verzi Qualcomm se Samsungem přichystal unikátní verzi s vysokou frekvencí.. Vypadá to však na to, že tyto čipy budou v celém světě a přetaktované budou pro všechny telefony Galaxy S23.

Qualcomm vždy v polovině životnosti čipu vydává vylepšenou přetaktovanou verzi čipu. Nicméně nyní ji vydá už na počátku příštího roku. Jde například o čipy Snapdragon 855 a vyšel i Snapdragon 855+. Qualcomm a TSMC našli prostor pro menší přetaktování čipu, tak to také udělali.

Podle oficiálních čísel má být Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 o 35% rychlejší a o GPU jednotka má být o 25% rychlejší než u Generace 1. I GPU jednotka bude přetaktovaná.