Nové video ohledně Harmony OS

Harmony OS je nový systém od společnosti Huawei, který je určen pouze pro telefony Huawei. Není jisté, jestli je systém postaven na jádru Android nebo je zcela vytvořen od začátku. Nicméně k dispozici máme video.

Harmony OS

Huawei již příští měsíc rozjede akci, kdy bude tlačit nový systém Harmony OS na své telefony. Nyní je stále ve fázi testování a v beta verzi. Na internetu se objevilo 4 minutové video, které odhaluje hlavní vylepšení operačního systému této Čínské společnosti.

Největší změnou se dočkal ovládací panel, který byl přemístěn do pravého horního rohu. V levém horním rohu je pak vyhledávání v mobilním telefonu a zároveň snímá gesta, takže pouhým pohybem rukou si můžete otevřít notifikace.

Telefon, který je na videu, tak je Huawei Mate 40 Pro. Aplikace se otevírají poměrně rychle oproti jiným Android telefonum. Nicméně člověk na videu se nyní věnuje pouze interním aplikacím v telefonu, tedy nejsou to aplikace třetích stran.

Aplikace tak určitě jsou optimalizované přímo pro tento systém, takže uvidíme, až bude ukázka otevírání aplikaci třetích stran.

Vizuálně je Harmony OS 2.0 poměrně blízko tomu, co vídáme s telefony EMUI 11. Huawei vyvinul dobře vypadající intuitivní design. Není však jisté, jestli systém je vytvořen na jádru Android nebo je zcela nový.