Novinky v aplikaci Waze

Dvě nové funkce míří di aplikace Waze. Jedná z nich je právě informování o úsecích, kde jsou časté dopravní nehody a druhá funkce je možnost vytvořit několik profilů pro různá vozidla.

Pokud používáte aplikaci Waze pro navigaci na cestách a nejen to, tak nyní se chystá do aplikace pár zajímavých funkcí. Psali jsme již nedávno o tom, že Waze chystá informovat o úsecích, které jsou problémové a vyskytují se tady často dopravní nehody, kromě toho se chystá ještě jedna funkce.

Waze a Google Mapy je vlastně jedna a tatáž společnost, avšak s tím rozdílem, že ještě nedávno byly vývojářské týmy rozděleny. Google se však rozhodl nedávno, že týmy spojí, ale aplikace budou nadále takto rozdělené. V Google mapách mají třeba uživatelé to, že pokud máte zapnutou navigaci a následně se vydáte na jízdu, tak poté, co dojedete do cíle, tak si můžete zobrazit průměrnou rychlost a další statistiky.

Další novinkou do aplikace Waze je možnost vytvořit si několik různých profilů pro různé automobily, které řídíte. Pokud máte třeba firemní auto, tak pro něho si vytvoříte zvlášť profil a pro své osobní zase zvlášť. Jde o to, že v profilu si nastavujete třeba, že se chcete vyhnout dálnicím, protože nemáte dálniční známku. U svého osobního automobilu třeba známku nemáte a tak se rozhodnete tuto funkci vyhnout se dálnicím, zapnout. U firemního nemáte s tímto problém, tak ponecháte možnost vypnutou. Dalo by se tedy říct, že další funkce značně ulehčí ovládání aplikace pokud máte více vozidel.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic