Nový bezpečnostní prvek LastPass: Bez hesel díky biometrickým datům

Bezpečnější a pohodlnější přihlašování pomocí LastPassLastPass přichází s novým typem zabezpečení, které je nejnovější technologií, sloužící k ochraně vašich webových stránek a hesel v aplikacích. Využívá biometrická data jako například pasivní...
Nový bezpečnostní prvek LastPass: Bez hesel díky biometrickým datům

Bezpečnější a pohodlnější přihlašování pomocí LastPass

LastPass přichází s novým typem zabezpečení, které je nejnovější technologií, sloužící k ochraně vašich webových stránek a hesel v aplikacích. Využívá biometrická data jako například pasivní klíče, aby usnadnilo přihlášení a zvýšilo bezpečnost, a to bez potřeby používání hesel. Na zařízeních, na kterých nastavíte bezheslový přístup, již nebudete potřebovat použít své LastPass hlavní heslo.

Tento inovativní způsob přihlašování je vhodný pro ty, kteří se obávají ztráty nebo krádeže hesel. Představuje také velkou výhodu pro ty, kteří si nemohou pamatovat složitá hesla pro různé webové stránky a aplikace.

Řešení společnosti LastPass je postaveno na jednoduchém principu: nahradit staré způsoby přihlašování novými, bezpečnými technologiemi. S technologií passkeys, která využívá biometrická data, je přihlašování ještě snazší a bezpečnější. Uživatelé nemusí již zdlouhavě vybírat, kombinovat a pamatovat si různá hesla.

Jak tedy funguje nový způsob přihlášení? Po nastavení bezheslového přístupu na svém zařízení si uživatel vytvoří pasivní klíč, kterým se následně přihlašuje. Tento klíč může být například otisk prstu, rozpoznání obličeje nebo jiné biometrické údaje. Při přihlášení se pak již nemusíte starat o vkládání a ukládání hesel, která by mohla být hacknuta nebo ztracena.

LastPass také nabízí další možnosti zabezpečení, jako například dvoufaktorovou autentizaci. To zajišťuje, že ke vstupu do účtu bude potřeba dvě různá ověřovací média – například zapamatování si hesla a potvrzení prostřednictvím SMS nebo aplikace.

Bezpečnost a pohodlí jsou dnes pro každého uživatele prioritou. Již nikdo nechce strávit hodiny hledáním a obnovováním ztracených hesel. LastPass nabízí moderní řešení, které tyto starosti eliminuje. Využijte nové technologie a získejte větší bezpečnost a pohodlí při přihlašování!

FAQ:

1. Jak funguje bezheslový přístup?

Bezheslový přístup funguje na základě biometrických dat, jako jsou otisky prstů nebo rozpoznání obličeje. Uživatel si vytvoří pasivní klíč, kterým se pak přihlašuje k webovým stránkám a aplikacím.

2. Jaké jsou výhody bezheslového přístupu?

Bezheslový přístup eliminuje potřebu používání a pamatování si různých hesel. Zajišťuje vyšší bezpečnost a pohodlí při přihlašování.

3. Mám stále možnost použ

Zdroj: https://www.androidpolice.com/lastpass-passkey-create/