Nový Chrome pro Android přichází s inovativním přepínačem záložek a tlačítkem FAB

Google Chrome – nejoblíbenější webový prohlížeč na Androidu

Google Chrome je bezpečně nejpopulárnějším webovým prohlížečem, který v současnosti existuje. Jeho moderní design, snadné ovládání a kompatibilita s různými operačními systémy přispívají k…

Nový Chrome pro Android přichází s inovativním přepínačem záložek a tlačítkem FAB

Google Chrome – nejoblíbenější webový prohlížeč na Androidu

Google Chrome je bezpečně nejpopulárnějším webovým prohlížečem, který v současnosti existuje. Jeho moderní design, snadné ovládání a kompatibilita s různými operačními systémy přispívají k jeho oblíbenosti mezi uživateli. Nicméně, i přesto je stále prostor pro zlepšení v Android aplikaci, jako například podpora rozšíření ve stylu desktopu a efektivnější provoz. Google se v tomto směru pohybuje malými kroky vpřed s novou funkcí, která naznačuje, že bychom v prohlížeči mohli mít jednodušší možnost přepínat mezi kartami.

Android Police nedávno odhalil novou funkci v experimentální verzi Google Chrome pro Android. Tato funkce je označena jako „Tab Scrolling“ a pokud bude dostatečně dobře přijata, mohla by zařadit sebe samotnou do hlavního vývojového stromu a stát se standardní součástí Chrome pro Android. Cílem funkce je zjednodušit navigaci mezi otevřenými kartami a zlepšit uživatelskou přívětivost.

S aktuální verzí Google Chrome pro Android je možné přepínat mezi kartami pomocí posuvníku, který se nachází v horní části obrazovky. Tento postup může být často nepraktický, zejména pokud máte otevřeno mnoho karet. S funkcí „Tab Scrolling“ bude možné jednoduše posouvat prstem po kartách, takže se rychleji a efektivněji dostanete ke konkrétnímu webu, který hledáte.

Nicméně, je důležité zmínit, že tato funkce je stále ve vývoji a není jisté, kdy bude oficiálně implementována do stabilní verze prohlížeče. Google často testuje nové funkce a sbírá zpětnou vazbu od uživatelů, aby vylepšil své produkty.

FAQ:

1. Jaký je hlavní důvod popularity Google Chrome na Androidu?
Hlavním důvodem popularity Google Chrome na Androidu je jeho moderní design, jednoduché ovládání a možnost používání na různých operačních systémech.

2. Jakou výhodu by přinesla podpora desktopových rozšíření v Chrome pro Android?
Podpora desktopových rozšíření by uživatelům umožnila využívat stejné rozšíření na mobilním zařízení i na počítači. To by znamenalo jednotnost a pohodlí pro uživatele, kteří chtějí mít stejné funkce dostupné na všech svých zařízeních.

3. Kdy můžeme očekávat oficiální implementaci funkce „Tab Scrolling“ do Google Chrome pro Android?
Očekává se, že Google bude pokračovat ve vývoji a vylepšování této funkce až po získání dostatečné zpětné vazby od uživatelů. Není tedy jasné, kdy přesně bude funkce „Tab Scrolling“ oficiálně implementována do stabilní verze prohlížeče.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/chrome-android-readies-revamped-tab-switcher-with-fab/