Nový designový jazyk od Nokia: Pure UI

Nový Pure UI od Nokia: minimalistický design, konzistentní prvky a tmavý režim pro telefony a další zařízení.
Nokia smartphone s Pure UI

Tým designérů společnosti Nokia vytvořil nový designový jazyk uživatelského rozhraní nazvaný Pure UI. Ten je samozřejmě určen pro telefony Nokia, ale také pro všechny ostatní produkty Nokia.

Design má být konzistentní, flexibilní a odolný vůči budoucnosti a má mít čistý, minimalistický vzhled, který je v současnosti hlavním designovým trendem. Existuje více složek, počínaje šablonami a pokyny, které určují celkový vzhled.

Důležitou součástí nového vzhledu je písmo Nokia Pure, které bude použito v celém uživatelském rozhraní.

Pro Pure byly navrženy také nové ikony. Jejich základem jsou tahy, jejichž tloušťku lze měnit podle požadavků na displej a možností daného zařízení. Zahrnují také plynulé animace, když je třeba upoutat pozornost uživatele na určitou komponentu.

Tým společnosti Nokia připravil také standardní prvky, které mohou návrháři použít k rychlému vytvoření konzistentně vypadajících obrazovek.

Podporován je samozřejmě tmavý režim, přičemž prvky a ikony podle toho upravují své styly.

Dosud se telefony Nokia držely v blízkosti základního vzhledu Androidu, ale měli bychom se dočkat posunu směrem k přijetí Pure UI. Není však uvedeno, jak brzy se tak stane.

Opět platí, že se bude používat nejen na telefonech, ale i na jiných zařízeních – Nokia Pure UI má výkonné komponenty, které lze použít například k vytváření komplexních webových ovládacích panelů. Rozhraní je navrženo tak, aby se dalo škálovat od malých displejů na zápěstí až po velké panely na zdi.

Co je to společnost Nokia?

Nokia je finská nadnárodní společnost původně zaměřená na telekomunikační infrastrukturu a mobilní telefony. V současnosti se Nokia zaměřuje na telekomunikační technologie a zařízení, jako jsou chytré telefony, tablety a jiná příslušenství.

Jaké známé telefony Nokia firma má?

Nokia má dlouhou historii výroby mobilních telefonů, která sahá až do 80. let 20. století. Mezi nejznámější telefony Nokia patří:
Nokia 3310: Klasický telefon, který se proslavil svou odolností a dlouhou výdrží baterie. Byl jedním z nejprodávanějších telefonů své doby.
Nokia 8110: Známý jako „banánový telefon“ díky svému ohybnému tvaru a klouzavému krytu klávesnice. Telefon se objevil ve filmu Matrix.
Nokia N95: Vyspělý smartphone s 5Mpx fotoaparátem a podporou GPS, který byl velmi populární v polovině 2000. let.
Nokia Lumia řada: Řada chytrých telefonů s operačním systémem Windows Phone, která byla uvedena v roce 2011. Lumia telefony byly známé svým atraktivním designem a vynikajícím fotoaparátem.

V posledních letech se Nokia zaměřuje na výrobu chytrých telefonů s operačním systémem Android, jako jsou například Nokia 8 Sirocco nebo Nokia 9 PureView. Společnost se také pokusila oživit některé ze svých klasických modelů, jako je Nokia 3310, s modernějším designem a aktualizovanými funkcemi.