Nový luxusní e-reader s barevným E Ink displejem – jedinečný smartphone!

V dnešní době jsou smartphony neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života a jedním z klíčových prvků těchto zařízení je displej. Na trhu najdeme především technologie LCD a OLED, které pracují na principu…

Nový luxusní e-reader s barevným E Ink displejem - jedinečný smartphone!

V dnešní době jsou smartphony neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života a jedním z klíčových prvků těchto zařízení je displej. Na trhu najdeme především technologie LCD a OLED, které pracují na principu vysílání různých barev světla. Tato technologie není špatná, ale není to jediný možný způsob zobrazení.

Na druhém konci spektra najdeme reflektivní displeje, které využívají okolní světlo k osvětlení svých displejů. Svět reflektivních displejů dominuje společnost E Ink, která je známá zejména díky technologii elektronického papíru. Zatím pouze jedna společnost uvedla na trh smartphone s E Ink displejem, ale může se to letos změnit.

E Ink displeje mají své výhody, jako je nízká spotřeba energie a lepší čitelnost na přímém slunci. Jsou ideální pro elektronické knihy a jiná zařízení, kde je dlouhá výdrž baterie důležitá. Nicméně, na smartphonech se dosud jejich využití omezovalo.

Společnost E Ink však neustále vyvíjí své technologie a může se stát, že letos budeme svědky uvedení nového smartphonu s E Ink displejem. To by mohlo otevřít nové možnosti v oblasti zobrazení na chytrých zařízeních a přinést uživatelům zcela nový zážitek.

FAQ:
1. Jaké jsou výhody E Ink displejů?
E Ink displeje mají nízkou spotřebu energie a lepší čitelnost na přímém slunci.
2. Proč se dosud E Ink displeje neobjevovaly na smartphonech?
Dosud byly E Ink displeje využívány hlavně v elektronických čtečkách a jiných zařízeních, kde je důležitá dlouhá výdrž baterie.
3. Která společnost dominuje na trhu s reflektivními displeji?
Na trhu s reflektivními displeji dominuje společnost E Ink.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/i-want-bigme-hibreak-e-ink-phone/