Nový program Samsungu, který cílí na samo opravy, dokáže zredukovat cenu opravy o 50%

Samsung nedávno oznámil program, kdy si uživatelé budou moci opravit telefony a tablety sami. Společnost uvažuje o tom, že dodá takovým zákazníkům možnost opravit telefony s použitými součástky a tím sníží dopad na životní prostředí.

Nicméně tato spolupráce je s firmou iFixit a tedy nevíme, jak by mohla fungovat tady v České republice, ale Samsung by mohl rozjet něco podobného i zde u nás. Společnost začala prodávat části telefonu, jako jsou zadní skla, nabíjecí porty pro Galaxy S20, S21 a Galaxy Tab S7+. Zákazníci se velmi zajímají o opravitelnost zařízení a také dostupnost produktů k opravám.

Samsung také říká, že zákazníci mohou vrátit použité díly společnosti pro následnou recyklaci. Tento program má být představen ještě tento rok.

Je dobře, že k tomuto Samsung přistupuje. Přeci jenom opravit displej u Galaxy S22 stojí okolo 5000,- Kč přičemž telefon stojí sám o sobě 22000,- Kč. Pod programem recyklovaných části a tedy použitých, tak může takový displej stát až polovinu a uděláte dobře i pro životní prostředí. Je totiž nesmysl vyhazovat všechny součástky telefonu, když třeba nefunguje pouze základní deska a displej je zcela v pořádku.

Až 4 nové verze Android systému

Samsung také oznámil, že své telefony bude zásobovat celkem čtyřmi android aktualizacemi, tedy dostanete čtyři nejnovější verze. Tím by se životnost telefonu mohla prodloužit ze 2 záručních let až na 5 let.