Nový telefon Samsung Galaxy A54 na fotkách

Nový mobilní telefon vyšší střední třídy se blíží. Tentokrát nevyjde v březnu, ale už v lednu 2023. Designové změny jsou minimální, ale jsme zvědaví na výkon.

Samsung Galaxy A53 vyšel v březnu tohoto roku. Nový telefon Galaxy A54 má dorazit o něco dříve a to už v lednu 2023 namísto března. Samsung se k tomuto telefonu ještě nijak nevyjadřoval, ale po internetu už kolují fotografie.

Samsung Galaxy A54 vypadá podobně, jako A53. Bylo jasné, že se design nijak extra nezmění. Nový Galaxy A54 má 6.4 palcový displej, kde uprostřed nahoře displeje je následně selfie kamera. Telefon nabídne 120Hz obnovovací frekvenci (FullHD+) tak jako Galaxy A53.

Na zadní straně je následně Galaxy A54 se třemi kamerami namísto čtyř, jako u Galaxy A53. Není zde panel, do kterého pak byly kamery vloženy, ale jsou prostě jen tak jako ostrůvky. Zadní kamera u Galaxy A53 měla 64MPx senzor, ale A54 má podle všeho 50MPx. Dále dole vidíme USB-C, což je v dnešní době standard a zájmena po zavedení zákonu, aby veškeré zařízení na EU trhu měly jednotný port.

Co se týče tlačítka pro zapnutí telefonu, tak nevypadá to na to, že by zde byl snímač otisků prstů. Galaxy A54 je zároveň o 0.1mm tenčí, tedy asi si toho ani nikdo nevšimne. Baterie v telefonu je pak 5100mAh a to o 100mAh víc, než předchůdce.