Vypnout reklamy

Nový zákon od EU přinese zpět vyměnitelné baterie

Nový zákon od EU přinese zpět vyměnitelné baterie. Výrobci mobilních telefonu mají 3,5 let na to, aby vymysleli způsob, jak to udělat.

EU chce přinutit výrobce mobilních telefonu, aby umožnili svá zařízení i obchodům třetích stran od ledna 2024 (tedy nejenom Google Play nebo App Store, ale další obchody), dále aby telefony měly pouze USB-C a nikoliv dalších 20 jiných typů USB a nyní dosáhli další shody a to je potřeba vyměnitelné baterie.

V minulosti to šlo. Vyměnili jste si baterku v telefonu a vše v pořádku. Nyní to bohužel nejde a musíte rozebrat celý telefon a většinou tedy přijdete o vodotěsnost. Nevíme tedy, jak to nyní budou výrobci telefonu dělat, aby když si lidé budou moci vyměňovat baterií sami, aby telefon byl stále vodotěsný.

Přitom tento dodatek se vztahuje na všechny baterie a podle všeho i na ty, co jsou v autech. Co se týče skládaných telefonu, tak tady to bude výzva, protože takové telefony disponují dvěma bateriemi a to tak, aby byly vyvážené. Výrobci tak mají 3,5 let na to, aby přišli, jak tohle udělat.

Každá baterie bude mít nápis a QR kód, který bude obsahovat informace o kapacite, výkonu, výdrži, chemickém složení. Baterie budou mít i digitální passport.