Objevuje se stále méně slotů na microSD karty a SIM karty, Apple preferuje eSIM

V minulém dílu jsme se podívali na historii paměťové karty. MikroSD se ukázala jako jasný vítěz, ale brzy by se mohla přidat k MMC a Memory Sticku do zapomnění, alespoň co…

Objevuje se stále méně slotů na microSD karty a SIM karty, Apple preferuje eSIM

V minulém dílu jsme se podívali na historii paměťové karty. MikroSD se ukázala jako jasný vítěz, ale brzy by se mohla přidat k MMC a Memory Sticku do zapomnění, alespoň co se týče smartphonů.

Dnes je slot pro mikroSD vzácným pohledem. Dokonce i SIM karty začínají být nervózní, protože Apple se drží svého přístupu pouze s eSIM, který začal platit loni. Ano, zatím pouze v USA, ale to spíše kvůli omezené podpoře eSIM ze strany světových operátorů než čemukoli jinému, Appleho preference se zdají být jasné – žádné sloty pro karty! A ano, víme, že Apple nebyl první…

FAQ:

1. Co je eSIM?

eSIM (integrovaná SIM karta) je digitální verze fyzické SIM karty. Místo plastové karty se eSIM nachází přímo v zařízení a umožňuje ukládání a správu více mobilních čísel.

2. Proč se sloty pro paměťové karty vytrácejí?

Existuje několik důvodů. Prvním je snaha o minimalizaci rozměrů a hmotnosti zařízení. Dalším důvodem je rostoucí popularita cloudového úložiště a interních úložišť s velkou kapacitou. V neposlední řadě je také důležitá strategie výrobců, kteří chtějí omezit přístup uživatelů k externím úložištím a tím je více závislými na vlastních produktech.

Článek:

Historie paměťových karet je dlouhá a pestrá. Po mnoha druzích karet, jako byly MMC a Memory Stick, se jako jasný vítěz prosadila mikroSD karta. Její malé rozměry a vysoká kapacita ji udělaly populární volbou pro ukládání dat ve smartphonu.

Avšak časem se zdá, že i mikroSD může vkročit do zapomnění. V dnešní době je totiž slot pro mikroSD vzácným a stále méně používaným prvkem ve smartphonech. Není to ale jen u karet, co se situace mění.

V dnešní době začínají i SIM karty pocítit tlak moderní doby. Společnost Apple vydala své telefony pouze s eSIM – integrovanou SIM kartou. Toto rozhodnutí sice platí momentálně pouze v USA, ale zdá se, že se Apple přiklání k odstranění fyzického slotu pro SIM kartu zcela. Důvodem je pravděpodobně omezená podpora eSIM od operátorů po celém světě. Apple tak dává najevo svou jasnou preferenci – žádné sloty pro karty!

Tato změna není na trhu novinkou. Apple sice nebyl první, kdo se rozhodl odstranit sloty pro paměťové karty a SIM karty, ale jejich preference se zdají být jasné. Výrobci se snaží minimalizovat rozměry a hmotnost zařízení a vytvářejí alternativní způsoby ukládání dat. Cloudové úložiště a interní paměťové kapacity s vysokou kapacitou jsou stále více populá

Zdroj: https://www.gsmarena.com/flashback_the_time_when_sim_cards_and_microsd_cards_merged_into_one-news-59972.php