Vypnout reklamy

Obrat společnosti Huawei dosáhl milníku

V pátek firma Huawei zveřejnila svou finanční zprávu pro rok 2018, kde vidíme opět navýšení svých zisků. Společnost navýšila svůj obrat o 25.1% oproti předchozímu roku 2017. Jedná se o částku 107.13$ miliard.

Právě Huawei měl svůj cíl jednou překonat hranicí 100$ miliard, což se podařilo.

Zároveň se firmě podařilo zvýšit zisk oproti roku 2017. Huawei informuje, že navýšení zisků je o 28% a to na 8.8$ miliard pro rok 2018 proti navýšení v roce 2017 o 0.4%. Minulý rok byl pro firmu Huawei velmi úspěšným.

Úspěch i přes sankce

I přesto, že na společnost byly uvaleny nějaké sankce, bezpečnostní rizika a spoustu dalších. Spousta národů na Huawei začalo útočit a speciálně US. Udělovali zákazy prodejů svých telefony, zakazují stavět 5G sítě . Avšak Huawei je na trhu již delší dobu a telefony se prodávají dlouho, budují se 5G sítě a spousta společností kupuje tyto technologie.

Zadní fotoaparát Huawei
Zadní fotoaparát Huawei

Tyto obavy totiž začaly ve chvíli, kdy Apple ztratil druhou pozici na trhu a Huawei je tak před Americkou společností Apple. Je to tedy válka na politické scéně.

Huawei již zažaloval Americkou vládu, že pošlapala pověst značky Huawei bez jakýchkoliv důkazu. Ale bohužel s tímhle se asi nedá nic dělat a bude se tak jednat o takový špinavý boj.

Zdroj