Odemknutí telefonu tváří lze u OnePlus 6 obelhat

Od dob, kdy Apple vybudoval Face ID, tedy odemknutí tváři, tak všichni ostatní na tuto vlnu nastoupili. Nicméně na rozdíl od Apple, tak většina z nich k tomu všemu využívá pouze Selfie kameru a žádný jiný dodatečný hardware s kvalitní biometrickou autentizací. Nicméně takový způsob není úplně bezpečný, a
OnePlus 6

Od dob, kdy Apple vybudoval Face ID, tedy odemknutí tváři, tak všichni ostatní na tuto vlnu nastoupili. Nicméně na rozdíl od Apple, tak většina z nich k tomu všemu využívá pouze Selfie kameru a žádný jiný dodatečný hardware s kvalitní biometrickou autentizací.

Nicméně takový způsob není úplně bezpečný, a právě proto někdo zkoušel obelhat tento systém a to pouhou fotografií své tváře. Fungovala i černobílá fotografie.

Třeba Apple implementoval do iPhone X systém, který využívá Kinect u Xboxu a Samsung má zase Iris skener. Z toho důvodu se jedná o další vrstvu zabezpečení. Nicméně u OnePlus 6 je to všechno pouze přes selfie kameru a tedy zabezpečení nulové. U telefonu OnePlus 6 tedy raději zůstaňte u zabezpečení otiskem.