Odhalen malý 8GB RAM chipset, možná v Galaxy S8

Na internetu se objevily různé spekulace o tom, že by Galaxy S8 mohl mít 8GB RAM, jenže neexistoval žádný chipset, který by takovou možností disponoval. SK Hynix je hlavní výrobce pamětí Samsungu. Odhalili novinku v podobě dvou 8 gigabitových kousků propojené formou „dual-channel“. Co firma SK Hynix dokázala Už v minulosti se mohla firma pyšnit […]

Samsung Galaxy S8 s 8GB RAM

Na internetu se objevily různé spekulace o tom, že by Galaxy S8 mohl mít 8GB RAM, jenže neexistoval žádný chipset, který by takovou možností disponoval. SK Hynix je hlavní výrobce pamětí Samsungu. Odhalili novinku v podobě dvou 8 gigabitových kousků propojené formou „dual-channel“.

Co firma SK Hynix dokázala

Už v minulosti se mohla firma pyšnit jako první 1GB DDR3 chipsetem v roce 2013. Byl to takový průlom a v roce 2017 se už bavíme o 8GB RAM, které nemají ani některé počítače. Proto se plánuje, že právě telefon Galaxy S8 může fungovat i jako PC zařízení. Stačí totiž, když ho připojíte k obrazovce a budete fungovat ne na windowsu, ale na android systému.

8GB RAM LDDRX4

8GB RAM LDDRX4

LPDDR4X RAM

SK Hynix říká, že chipset zabírá o 30% méně místa, než nynější LPDDR4 mobilní chipsety a je o 20% efektivnější co se týče energie. Tyto nové LPDDR4X RAM chipsety mají být podle všeho použity ve vlajkových telefonu roku 2017. Předpokládá se tedy, že se jedná o Galaxy S8 a iPhone8.

Samsung Galaxy S8 s 8GB možná, iPhone nikoliv

U Samsung Galaxy S8 tomu i věříme, ale co se týče iPhone, tak u něho jsme zdrženliví, protože Apple byl co se týče RAM velikosti trošku konzervativní.

Těžko odhadovat, jak to všechno bude. Byla by to ovšem paráda mít Samsung Galaxy S8 se Snapdragon 835, 8GB RAM. Bohužel cena tohoto telefonu má být o 20% vyšší, než je tomu obvykle.