Samsung si patentoval regenerující oleofobní vrstvu

Samsung představil první telefon se zahnutými boky v roce 2015. Od té chvíle takto vyrábí veškeré chytré vlajkové telefony Samsung až po novější Galaxy Note 9.  Nicméně sklíčko je většinou slabým místem telefonu a i když je na telefonu krycí sklo Gorilla Glass, tak i to někdy nestačí. Podle
Samsung firma

Samsung představil první telefon se zahnutými boky v roce 2015. Od té chvíle takto vyrábí veškeré chytré vlajkové telefony Samsung až po novější Galaxy Note 9. 

Nicméně sklíčko je většinou slabým místem telefonu a i když je na telefonu krycí sklo Gorilla Glass, tak i to někdy nestačí.

Podle patentu na WIPO (World Intellectual Property Organization), tak se Korejská společnost rozhodla vzít osud do svých rukou a patentovala si samo-obnovitelné oleofobní vrstvu, které může být aplikováno na Gorilla Glass.

Oleofobní sklíčko Samsung

Oleofobní sklíčko Samsung

Samsung již používá standardní oleofobní vrstva na svých telefonech s ochranným sklíčkem Gorilla Glass 5 a to jak na přední, tak i zadní části. Výhodou je také to, že oleofobní vrstva dokáže zamezit nadměrným čmouhám po prstu a zároveň samo-obnovitelná funkce zaručuje bezproblémovost.

Právě toto krycí sklíčko bude na flexibilních displejích. Tedy pravděpodobně hlavně u skládaného telefonu Samsung Galaxy X. Ten má dorazit počátkem roku 2019. Má se jednat o novou vlajkovou sérií, tak uvidíme.

Zdroj