OnePlus 3 se 6GB RAM potvrzen, ale je to potřeba?

Dostáváme informaci, že OnePlus 3 bude mít 6GB variantu. Potvrzuje to kolující zvěsti po internetu. OnePlus 3 bude mít jak 4GB RAM, tak také 6GB RAM. Ale je to opravdu potřeba? Co se v článku dočtete? Specifikace telefonu OnePlus 3 Den odhalení OnePlus 3 Oba telefony budou disponovat Snapdragon 820. Výš ani jít nemohou, protože […]

OnePlus 3

Dostáváme informaci, že OnePlus 3 bude mít 6GB variantu. Potvrzuje to kolující zvěsti po internetu. OnePlus 3 bude mít jak 4GB RAM, tak také 6GB RAM. Ale je to opravdu potřeba?

Co se v článku dočtete?

  • Specifikace telefonu OnePlus 3
  • Den odhalení OnePlus 3

Oba telefony budou disponovat Snapdragon 820. Výš ani jít nemohou, protože vyšší chip v této chvíli není vyvinut. Telefon poběží na frekvenci @2.15GHz a na Android 6.0.1.

Dvě varianty a jedna z nich 4GB RAM / 32GB interní úložiště a druhá 6GB RAM / 64GB interní úložiště.

Oneplus 3 specifikace

Oneplus 3 specifikace

Pokud bude jediný rozdíl ve velikosti RAM a interním úložišti, tak vyšší verze bude pouze marketingový trik. Důvodem je právě to, že 6GB RAM je v dnešní době těžce využitelná a jelikož nové systémy Android optimalizují aplikace tak, že je vypínají pokud jsou dlouho na „živu“ a nečinné, tak 6GB RAM velmi těžko někdo využije.

OnePlus 3

OnePlus 3

Navíc jsou tyto RAM stále stejné rychlé. A to ať se jedná o 4GB RAM nebo 6GB RAM. Z tohoto důvodu usuzujeme, že se jedná pouze o marketingový tah, kde člověk uvidí vyšší = lepší. Věřte, že tomu tak není.

Odhalení OnePlus 3

Odhalení nastane pravděpodobně 14. Června. K prodeji se dostane někdy kolem 13 – 20. Června

OnePlus 3 prototype

OnePlus 3 prototype