OnePlust 5T nechce bezdrátové nabíjení, jelikož Dash Charge je lepší

Bezdratové nabíjení

OnePlus a jeho šéf Pete Lau řekl, že nechává 3.5mm jack i v dalších telefonech, které vydá. Jeden z nich je právě OnePlus 5T. Peta Lau poskytl i další vysvětlení, proč nebude mít telefon bezdrátové nabíjení. Jednoduše… protože Dash Charge je lepší.

Není ani divu, že OnePlus 5T nemá žádné bezdrátové nabíjení a pravděpodobně ani další telefony od společnosti OnePlus mít nebudou. Redesign zadní části u OnePlus 5T se nekoná a jelikož bezdrátové nabíjení Qi nefunguje dobře přes kov, 5T by potřebovalo plast nebo sklo, aby vše fungovalo normálně.

OnePlus 5T

OnePlus 5T

Pete Lau říká, že „Dash Charge“ je mnohem rychlejší mechanizmus než bezdrátové nabíjení. Právě „Dash Charge“ dokáže nabít telefon na 1 den za půl hodiny a to pomocí výkonu 20W. Telefon zůstává studený i přes takto rychlé nabíjení, nicméně u bezdrátového nabíjení lze teoreticky přenést 15W, ale je potřeba, abyste měli telefon na nabíječce přesně umístěn.

Lau také uvádí, že když je telefon bezdrátově nabíjen, tak nemůžete fotit. Nicméně můžete, ale nabíjení přestane. To je podle něho nevýhoda bezdrátového nabíjení.

Avšak zazněla slova, že možná OnePlus přeci jenom k bezdrátovému nabíjení přistoupí. OnePlus 5T to určitě nebude. Tento telefon se odhalí 16. listopadu.

Pozn. redakce: Bezdrátové nabíjení sice nenabíjí rychle, ale zároveň se neopotřebovává USB konektor a zároveň je mnohem jednodušší položit telefon na nabíječku a nehledat kabel nebo cokoliv jiného…