OnePlus 6 se nedá jen tak lehce opravit.

OnePlus 6

Server ifixit.com je server, který porovnává složitost opravy mobilních telefonu. Snaží se daný telefon rozdělat tak, aby šly vyměnit jednotlivé součástky. Nicméně u OnePlus 6 to jednoduché nebude.

Chceme upozornit, že se nejedná o návod, jak si telefon opravit sám. Server Androiduj.cz neručí za to, že to zkusíte sami a něco poškodíte.

OnePlus 6 je telefon se 6.28 palcovým displejem od Samsungu AMOLED. Dále nechybí silný procesor Qualcomm Snapdragon 845, duální fotoaparát, 64 GB a více interní úložiště, USB-C a 3.5mm jack.

Zadní strana telefonu je pokrytá sklíčkem, což se v předchozích telefonech moc nestávalo. Abyste zadní kryt oddělili od těla telefonu, tak musíte pomoci nahřívací pistole nahřát kryt, abyste následně strčili něco plastového a tenkého mezi tělo telefonu a kryt. Následně se lehce pozvedne kryt, abychom nepoškodili snímač otisků prstů.

Baterie se dá docela lehce vyměnit, je tady totiž sice Čínsky napsáno „Potáhněte nahoru a vytáhněte baterií ven“, což vůbec není  informace jako „Baterie je nevyjímatelná“, jak je napsáno v anglickém jazyce v dolním pravém rohu.

Následně se pak z ifixit.com dostávaly k anténě telefonu a měli v rukou i klasickou základní desku mobilního telefonu (ano, je to něco podobného jako u PC). Ukážeme si jenom, jak jednotlivé čipy, o kterých se většinou v novinkách bavíme, vypadají.

Červená barva – Samsung 8GB LPDDR4X DRAM (pod vrstvou čipu Qualcomm Snapdragon 845)

Oranžová barva – Samsung 128 GB flash úložiště

Žlutá barva – Qualcomm Aqstic Audio code – bez toho by vám nehrál zvuk

Zelená barva – Qualcomm moduly pro příjem

Světle modrá barva – NFC kontroler (NFC platby a další věci)

Tmavě modrá – Qualcomm PMIC

Finální hodnocení je následující: Baterie by se dala amatérský vyměnit a možná není potřeba navštívit servis, tedy v případě, že nemáte telefon v záruce. Spousta jiných komponentů je modulární, takže se taktéž dají vyměnit, ale tady je potřeba už zavolat servis. 

Výměna displeje u tohoto telefonu je náročná a stojí opravdu hodně práce. Přední a zadní sklíčko může prasknout. Přitom telefon nemá ani bezdrátové nabíjení.

Telefon získal 5 z 10 bodů na stupnici těžkosti opravitelnosti, kdy 10 bodů je nejlehčí.

zdroj: ifixit.com

fotografie použity z: ifixit.com