Oppo a OnePlus končí prodej v několika zemích? Pravda či lež?

Zprávy naznačují, že Oppo a OnePlus mohou opustit některé klíčové trhy, včetně Francie, Německa, Nizozemska a Spojeného království. Nicméně, zatím nebyla oficiálně potvrzena příčina. Je nejasné, zda telefony Oppo a OnePlus zůstanou k dispozici ve Francii po 30. červnu.

V loňském roce společnost Oppo stáhla své telefony z Německa kvůli právnímu sporu se společností Nokia. Letos v březnu se objevila zpráva, podle níž Oppo (a jeho sourozenec OnePlus) opustí několik klíčových trhů: Francie, Německa, Nizozemska a Spojeného království. Oppo i OnePlus tuto zprávu vyvrátily, ale na obzoru mohou být stále problémy.

Frandroid vyzpovídal několik zaměstnanců ve Francii, aby zjistil, co se děje. Jeden z nich pracoval pro společnost Atmospheres, která je smluvním partnerem společnosti Oppo a stará se o prodej telefonů. Podle této osoby končí servisní smlouva se společností Oppo 30. června.

Bývalý manažer prodeje společnosti Oppo uvedl, že zaměstnancům bylo řečeno, že nové telefony řady Find X a Reno nebudou ve Francii vydány. Find N2 Flip měl být původně k dispozici v maloobchodních prodejnách, ale plány se změnily a telefon je k dispozici pouze online. Pracovníkům prodeje bylo údajně řečeno, aby sundali displeje Oppo a zastavili prodej ještě před termínem 30. 6. Společnost Oppo tvrdila, že ve Francii zůstane aktivní i po 30. červnu. Není však jasné, zda její telefony zůstanou dostupné – v Německu Oppo stáhlo všechny telefony ze svých místních stránek, zatímco věci jako sluchátka a nositelnosti se prodávaly i nadále (ty jsou nyní zřejmě také pryč).

Oppo také ujišťuje stávající majitele, že bude nadále poskytovat podporu a poprodejní služby pro své telefony, včetně přijímání aktualizací softwaru. Na stránkách Oppo France se telefony stále prodávají.

Proč by Oppo a OnePlus mohly opouštět některé trhy?

Důvodem mohou být různé faktory, jako například problémy se zákaznickým servisem, právní spory nebo snaha o snížení nákladů. Nicméně, vzhledem k tomu, že informace nebyla oficiálně potvrzena, není možné určit přesný důvod.

Budou telefony Oppo a OnePlus stále k dispozici ve Francii?

Zatím není jasné, zda telefony budou stále k dispozici ve Francii. Zprávy naznačují, že nové telefony nebudou ve Francii vydány a některé prodejny již odstranily displeje s Oppo telefony, ale Oppo tvrdí, že zůstane aktivní i po 30. červnu a telefony se stále prodávají na jeho oficiálních stránkách.