Vypnout reklamy

Oppo reno okopírován čínským výrobcem

Vydáno dne: 17.7.2019

Oppo Reno byl okopírován Čínským výrobcem. Má podobný design i vysouvací kameru ve tvaru žraločí ploutve. Firma Oppo prozatím nebude provádět žádné kroky.

Nejen zahraniční výrobci jsou kopírování v Číně, ale v Číně se kopírují i Čínské značky. V Číně si totiž můžete telefon vyrobit sám, tedy pokud jste dostatečně zruční, tak je tady trh, kde jsou jednotlivé součástky a není problém si vyrobit i falešný iPhone.

Čínský výrobce Oppo hrdě představil nový telefon série Reno. Oppo Reno s 10x ZOOM a Reno 5G se selfie kamerou, která vyskakuje jako žraločí ploutev a je v krytu sklopená. Jedná se o exkluzivní design mobilního telefonu.

Nový patent

25. června 2019 byl zveřejněn patent v databázi světového úřadu duševního vlastnictví WIPO. V tomto patentu vidíme výraznou podobnost s telefonem Oppo Reno. Patent byl podán společnosti Shenzhen Haipai pro komunikační technologie.

Na Google je spousta telefonu od této společnost a vypadá to, že společnost používá často jako základ populární chytré telefon od renomovaných výrobců. Třeba takový HaiPai X3sW je nabízen na Alibaba.

Oppo replika
Oppo replika

Tento telefon má stejný design vysouvací selfie kamery, tak jako Reno. Design je navíc identický ačkoliv kamera chytrého telefonu Oppo je poněkud menší a rafinovanější. Zařízení je obdélníkového tvaru. Snímač otisků prstů je umístěn na zadní straně pod duálním fotoaparátem.

I přesto, že se jedna o falešný telefony podle Oppo Reno, tak stále má telefon šanci přilákat zájmena mladé lidi a zároveň si tak lidé zaplatí mnohem méně peněz.

Oppo na tento telefon nereaguje a není známo, jestli vůbec podniknou nějaké kroky.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: