Vypnout reklamy

Oppo Reno s oboustrannou vyskakovací kamerou

Chytrý telefon Oppo Reno bude mít vyskakovací fotoaparát se zrcadlením, tedy půjde taková kamera použít i pro selfie fotky i pro klasické fotografie.

Již na trh má zamířit vyskakovací kamera od Xiaomi, která má otočné reflexní zrcadlo a společnost Samsung vyvíjí také něco podobného, kde použití má být v Galaxy A82 telefonu. Nicméně Oppo vyvíjí další řešení.

Společnost minulý rok v březnu podala žádost o patent na fotografický modul. Dokumentace pak byla zveřejněná na konci října 2020. Právě stejně jako Xiaomi, tak i Oppo chce využít zrcadlení a tím pádem by tak telefon dokázal fotit i na zadní straně jedním senzorem a nemusel mít telefon více senzorů nebo otočnou kameru.

Podle renderu, který máme k dispozici, tak telefon Oppo nemá žádný výřez a má typický plochý displej, se zahnutými okraji. Kamera je pak schovaná ve vyskakovacím mechanismu.

Jestli firma Oppo nějaký takový telefon, co je výše na renderu vydá, tak není jisté. Jedná se pouze o patent, který se může pak uskutečnit v reálném světě nebo nemusí. Je však jasné, že firma pracuje na vyskakovacích mechanismech a snaží se je zlepšit.

Oppo má představit nové modely Reno 6 v polovině roku 2021. Tato zařízení budou k dispozici i pro Evropský trh, takže se ho možná dočkáme i v ČR. V březnu se pak očekávají tři modely Find X3, ale tyto telefony by neměly mít vyskakovací kameru.

Zdroj

Buroň Tomáš