Vypnout reklamy

Oppo Reno s pohyblivou selfie kamerou

Společnost vyvíjí nový chytrý telefon, který má selfie kameru v pohyblivém rozhraní. Může se tak pohybovat doleva a doprava a to tak, aby bylo možné fotografovat z různých úhlů.

Jedná se sice jen o patent, který nemusí být v praxi vůbec uvedeno, ale je hezké vidět, že se společnost snaží inovovat své produkty o něco nové. Takhle třeba určila směr Xiaomi se svým displejem po celé přední straně.

V polovině roku 2020 firma podala jako společnost Guangdong Oppo Mobile Telecommunications žádost o patent u WIPO. Jedná se o 33 stránkovou dokumentaci, která se nazývala jako elektronická zařízení a byla vydána 28. ledna 2021.

Jedná se fotoaparát, který se pohybuje v drážce a dokáže tak fotit hned z několika různých úhlů. Uvnitř je pak motorek, který s tímto senzorem pohybuje. Jsme osobně zvědaví, jak dlouho takový mechanismus vydrží.

Díky pohybu senzoru pak dokáže selfie kamera vyfotit bok obličeje i přesto, že se na telefon díváte přímo. V dokumentaci je uvedeno, že by dokonce taková kamera mohla být použitá na zadní straně a fungovat pro panoramata.

Zdroj