Opraveno: Pixel telefony zničené lednovou aktualizací?

Nová aktualizace Google Play Services pro zařízení s operačním systémem Android je vždy důležitá. Nejenže vám přináší nejnovější funkce, ale také zlepšuje bezpečnost a řeší chyby, které by mohly ohrozit vaše…

Opraveno: Pixel telefony zničené lednovou aktualizací?

Nová aktualizace Google Play Services pro zařízení s operačním systémem Android je vždy důležitá. Nejenže vám přináší nejnovější funkce, ale také zlepšuje bezpečnost a řeší chyby, které by mohly ohrozit vaše zařízení. Bohužel, poslední aktualizace se ukázala jako problematická pro majitele Pixelů.

Někteří majitelé telefonů Pixel totiž hlásí problémy s úložištěm a aplikacemi po instalaci nové verze Google Play Services. V důsledku chyby se mohou objevovat pády aplikací, potíže se ukládáním screenshotů a celkově nefunkční úložiště. Tato situace je samozřejmě frustrující pro uživatele, kteří očekávali vylepšení a bezpečnostní aktualizace.

Společnost Google již byla informována o tomto problému a pracuje na jeho řešení. Zatím však není známo, kdy přesně přijde opravný patch. Pro majitele Pixelů je nyní nejlepší počkat na oficiální aktualizaci od Googlu.

V mezičase jsou zde některé rady, které by vám mohly pomoci s problémy souvisejícími s touto chybnou aktualizací:

1. **Vymažte vyrovnávací paměť Google Play Services:** Přejděte do nastavení svého zařízení, otevřete „Aplikace“ nebo „Aplikace a oznámení“ a najděte „Google Play Services“. Po kliknutí na tuto aplikaci si vyberte „Uložená data“ a poté klepněte na tlačítko „Vymazat vyrovnávací paměť“. Po provedení této akce by se problémy s úložištěm mohly snížit.

2. **Zrušte aktualizaci Google Play Services:** Pokud problémy přetrvávají, můžete zkusit zrušit aktualizaci Google Play Services. Přejděte do nastavení, otevřete „Aplikace“ nebo „Aplikace a oznámení“ a vyhledejte „Google Play Services“. Klepněte na tuto aplikaci, poté na tři vertikální tečky v pravém horním rohu a vyberte „Zrušit aktualizace“. Tím se vrátíte na předchozí verzi Google Play Services, která by měla být stabilní a bez problémů.

3. **Sledujte oficiální kanály:** Pokud jste majitelem telefonu Pixel, přístup na oficiální webové stránky nebo sociální média společnosti Google může být užitečným pramenem informací. Sledujte, zda se neobjeví aktualizace, která opravuje chyby spojené s posledním vydáním Google Play Services.

Situace Pixelových majitelů je jasným připomenutím toho, že aktualizace softwaru nejsou vždy bezchybné. I když je důležité mít nejnovější verzi Google Play Services pro zajištění bezpečnosti, je také nutné být opatrný a připraven na možné chyby. Doufejme, že společnost Google rychle vyřeší tento problém a majitelé Pixelů opět budou moci plně využívat svá zařízení.

**FAQ:**

1. Jaké problémy se projevují po poslední aktualiz

Zdroj: https://www.androidpolice.com/pixel-google-phone-play-store-update-fix/