Vypnout reklamy

Opravit si svépomoci Galaxy S9? Ani to nezkoušejte.

Jestli jste si třeba původní straší mobilní telefony opravovali sami, tak u Galaxy S9 to zaručeně nedělejte. Cokoliv oddělat je o velkém úsilí a hlavně je vodě odolný, takže pokud telefon rozděláte, tak z velké pravděpodobnosti už vodě odolný nebude. Nicméně v servisu to dokážou. Nevíme sice jakým způsobem, ale určitě se to dá. K […]

Samsung Galaxy S9/S9+

Jestli jste si třeba původní straší mobilní telefony opravovali sami, tak u Galaxy S9 to zaručeně nedělejte. Cokoliv oddělat je o velkém úsilí a hlavně je vodě odolný, takže pokud telefon rozděláte, tak z velké pravděpodobnosti už vodě odolný nebude. Nicméně v servisu to dokážou. Nevíme sice jakým způsobem, ale určitě se to dá.

K tomu, abyste telefon rozdělali, tak potřebujete zaručeně nahřívací pistoli, abyste mohli uvolnit lepidlo, následně i něco na vytažení displeje či zadní strany telefonu, pár šroubováku a další věci.

Specifikace

Tento mobilní telefon disponuje 5.8 palcovým AMOLED displejem s rozlišením 2960 x 1440px. V České republice se Galaxy S9 prodává s čipem Exynos 9810. Tento telefon dále disponuje 12MPx fotoaparátem s variabilní clonou od f/1.5 – f/2.4. Samozřejmostí je 8MPx selfie fotoaparát.

Design telefonu je téměř nezměněn co se týče Galaxy S9. Jediné, co se změnilo je umístěni snímače otisků prstů a to na zadní stranu. Samsung taktéž ponechal jack i rozšiřitelné úložiště.

Speciální nářadí k rozebrání telefonu

K tomu, abyste vůbec zadní část povolili, tak potřebujete nahřívací pistoli, abyste zadní stranu telefonu nahřáli, poté ještě více zahřáli a za pomocí speciálního nářadí odstranili zadní stranu, jen si dávejte pozor na kabel ke snímači otisků prstů. Navíc je velmi riskantní odstraňovat zadní část, kde je i sklíčko, protože má tendenci praskat.

Autor: Sam Lionheart

Autor: Sam Lionheart

Samsung a lepidlo na baterie

Zajímavé je, jak Samsung vůbec nešetřil na lepidle co se týče baterie, protože ta tam drží jak přibitá. Nicméně nesmíte se bát. V případě, že vám tedy v mobilu odchází baterie, tak by se teoreticky dala vyměnit (za porušení IP68 certifikace) a telefon by již nebyl voděodolný.

Sam Lionheart

Sam Lionheart

Kde jsou umístěné čipy

Pojďme se teď podívat, jak jsou rozmístěny nejrůznější čipy na základní desce, protože to je to, co nás asi zajímá. Již můžete vidět, jak se Samsung snažil vše vměstnat na opravdu malou plochu.

  • Červená – Samsung LPDDR4X DRAM (4GB) a pokryt čipem Exynos 9810.
  • Oranžová – Toshiba 64GB UFS (NAND flash + controller)
  • Žlutá – Avago AFEM-9096
  • Zelená – Audio Codec
  • Světle modrá – Maxim PMIC
  • Modrá – Skyworks 13716
  • Fialová – IDT P9320S bezdrátový přijímač
Sam Lionheart

Sam Lionheart

Shrnutí

V telefonu se dá podle všeho vyměnit mnoho komponentů, protože jsou modulární. Nicméně už u baterie je to náročné i když technicky možné, ale dostat se vůbec k ní stojí hodně úsilí.

Přední i zadní sklíčko je velmi náchylné k prasknutí, což se může stát při oddělování.

Abyste vyměnili přední sklo, tak to stojí opravdu spoustu úsilí a mezitím musíte odstranit spoustu věcí a zároveň budete bojovat s lepidlem.

Telefon získal na stupnici od 1 – 10 pouze 4 body v obtížnosti opravy. 10 bodů je nejlehčí a 1 nejtěžší.

Zdroj: ifixit.com

Zdroj obrázků: Sam Lionheart