Zámek pomoci otisků již nefrčí a bezpečnější budou mozkové vlny

Tým vědců již pracují na tom, jak použít mozkové vlny jako biometrické heslo. Pokud se tato metoda osvědčí a půjde do praxe aplikovat, tak takové snímače otisků prstů budou pravděpodobně minulostí. Vědci a matematicky už století tvrdí, že je nemožné mít stejné otisky prstů u dvou lidí. Proto se otisky prstů používají pro vyřešení kriminálních […]

MobiSys 2018

Tým vědců již pracují na tom, jak použít mozkové vlny jako biometrické heslo. Pokud se tato metoda osvědčí a půjde do praxe aplikovat, tak takové snímače otisků prstů budou pravděpodobně minulostí.

Vědci a matematicky už století tvrdí, že je nemožné mít stejné otisky prstů u dvou lidí. Proto se otisky prstů používají pro vyřešení kriminálních činů, aby se našel pachatel a taktéž v oblasti zabezpečení pro odemknutí telefonu nebo PC.

Otisky nejsou vždy 100%

Nicméně i otisky prstů se dají obejít. Někteří vám řeknou, že se nedají obejít, ale co když někomu sejmete otisk prstů a přiložíte ho někam, kde vůbec nebyl nebo otisk použijete právě pro odemknutí telefonu. Většinou se to nestane, ale na světě je tolik lidí, že nevěříme, že to nikdo neudělal.

Proto vědci hledají způsob, jak znemožnit odemknutí telefonu. V této chvíli se ověřují mozkové vlny a hledají nějaký klíč když se člověk třeba dívá na obrázek. Během několika sekund je identita uživatelé potvrzena a odemknuta. To znamená, že při odemknutí telefon zobrazí obrázek na který se podíváte a díky mozkovým vlnám se telefon odemkne. Nicméně tohle funguje pouze v teoretické rovině a nikoliv v praxi.

Prezentace technologie bude na MobiSys 2018 v Německu. Ta probíhá právě teď od 10 – 15. června 2018