Ouroboros King – Úspěšná hra z roku 2023 nyní dostupná na mobilních zařízeních

The Ouroboros King – inovativní šachová hra s loajálními fanoušky

Jednou z nejtišeji úspěšných her na Steamu v roce 2023 je The Ouroboros King. I když je možné, že jste o ní…

Ouroboros King - Úspěšná hra z roku 2023 nyní dostupná na mobilních zařízeních

The Ouroboros King – inovativní šachová hra s loajálními fanoušky

Jednou z nejtišeji úspěšných her na Steamu v roce 2023 je The Ouroboros King. I když je možné, že jste o ní nikdy neslyšeli, tato inovativní variace šachu si vytvořila loajální skupinu fanoušků od doby, kdy byla uvedena na trh, a udržuje si vysoké hodnocení 9/10 od uživatelů.

Proto jsme velmi rádi, že vývojář Oriol Cosp přinesl The Ouroboros King na platformy Android a iOS, což umožňuje mobilním hráčům zjistit, o co veškerý rozruch jde.

The Ouroboros King je označován jako šachová hra s prvky roguelike, která se odehrává v Království Thessalonie – anebo spíše v různých časových liniích tohoto království, které jsou všechny terčem zla nazývaného Coven.

Co se týče herního stylu, The Ouroboros King kombinuje klasické šachové figurky, které se pohybují konvenčním způsobem, s novými a vzrušujícími figurkami, které představují nové výzvy. To může zahrnovat například mučedníka, který exploduje při svém dobytí – ale také ovlivňuje další figurky, například gorgona, která znemožňuje pohyb okolních figur a vlajkonoš, který se pohybuje jako král, ale umožňuje okolním figurkám pohybovat se jako královny.

Podobně jako při šachu musíte provést jen jeden tah. Ale na rozdíl od šachu vám The Ouroboros King nabízí celou řadu relikvií, které můžete nasadit – speciální předměty, které vám poskytují bonusy nebo dočasné schopnosti.

Existují také synergie mezi určitými figurkami, čímž se přidává další taktický rozměr do hry, která již umožňuje kombinace, které jsou ve známém vesmíru počtem atomů.

Když zemřete ve hře The Ouroboros King, ožijete v jiné časové linii, kde narazíte na jinou procedurálně generovanou mapu, jiné nepřátele a odměny.

Cílem ve všech časových liniích zůstává porazit Coven, a poté můžete začít znovu ve hře s různou obtížností.

The Ouroboros King si můžete zdarma stáhnout, ale musíte zaplatit za odemknutí plné verze. Ta přidává Akt 2 a 3, 35 nových jednotek, dvě nové typy prostředí, režim tréninku a nekonečný režim.

Stáhněte si The Ouroboros King přímo z obchodu Google Play, z App Store nebo ze slu

Zdroj: https://www.droidgamers.com/news/this-acclaimed-chess-roguelike-has-just-made-the-jump-from-steam-to-mobile/