Vypnout reklamy

Asus Padfone 2 oficiálně představen

Asus konečně představil očekávaný Padfone 2. Padfone je kombinací telefonu a tabletu, kdy telefon můžete odepnout a odejít. “Tablet“ je ale bohužel jenom dokovací stanice, která vlastně jen zvýší výdrž baterie a velikost dotykového displeje, tudíž nemůže bez zasunutého telefonu fungovat.         O Padfone 1, jste už jistě slyšeli, nový model, Padfone 2 […]

asus-logo

Asus konečně představil očekávaný Padfone 2. Padfone je kombinací telefonu a tabletu, kdy telefon můžete odepnout a odejít. “Tablet“ je ale bohužel jenom dokovací stanice, která vlastně jen zvýší výdrž baterie a velikost dotykového displeje, tudíž nemůže bez zasunutého telefonu fungovat.

 

 

 

 

O Padfone 1, jste už jistě slyšeli, nový model, Padfone 2 bude moci nabídnout větší výkonost,  čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 taktovaný na 1.5 GHz a 2GB RAM.

 

Rozlišení fotek, které může fotoaparát zachycovat, bylo také zvýšeno, na 13 MPx, dále bude u fotoaparátu přisvětlovací dioda. Nahrávat videa bude možné ve fullHD rozlišení (30 FPS) a v HD rozlišení (60 FPS). Na přední straně bude 1.2 megapixelová kamera na videohovory.

  

 

Displej telefonu má 4,7 palců úhlopříčku, je vybaven rozlišením HD a technologií Super IPS+. Chráněn je sklíčkem Corning Fit Glass, které je i na Nexusu 7. Baterie byla také zvýšena, ta v mobilu bude mít 2140 mAh, ta v tabletu byla ale naopak snížena, na 5 000 mAh.

Propojení mobilu s tabletem už není vyřešeno dvířkami, jako u starého Padfonu, ale pouhým zasunutím telefonu do tabletu.

  

 

Porovnání Padfone 1 a Padfone 2 ↓

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Jgo-OWhPSss

 

Bohužel ale nemůžete tablet proměnit v notebook, v těle tabletu totiž není zdířka pro připojení dokovací klávesnice, nepřítomnost slotu na paměťové karty také zamrzí. Wifi, BT, GPS a NFC je v dnešní době samozřejmostí. Padfone bude mít android 4.0.4, ale plánuje se brzká aktualizace na Jelly Bean.

Padfone 2 se bude prodávat v některých Evropských zemích do konce tohoto roku ( 2012 ). Cena bude okolo 17 000 v závislosti na vnitřní paměť ( 16,32,64 GB).

 

Oficiální video ↓

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DjpACIJkpQo