Vypnout reklamy

Firma HMD se připravuje dostat do prodeje všechny Nokia telefony na 120 trhů současně

Většinou tomu tak nebývá a firmy postupně začínají prodávat na jednom kontinentu a pak druhém. Třeba Samsung nejprve začne prodávat Galaxy S8 u sebe doma v Korei a posléze se dostane do USA. Poté se dostane do Evropy, ale v ČR se na pult dostane buď to stejně, jako s uvedením v Evropě nebo později. […]

HMD Global

Většinou tomu tak nebývá a firmy postupně začínají prodávat na jednom kontinentu a pak druhém. Třeba Samsung nejprve začne prodávat Galaxy S8 u sebe doma v Korei a posléze se dostane do USA. Poté se dostane do Evropy, ale v ČR se na pult dostane buď to stejně, jako s uvedením v Evropě nebo později.

Samsung však spustil už na konci ledna své továrny na plno, aby mohl všechny předzásobit. Důvodem, proč firmy nedokážou vydat telefony ve všech státech je nedostatek vyrobených telefonu. Firmy se tak snaží prvně uspokojit poptávku ve své zemi a následně v jiných. Následuje tedy USA a až poté Evropa.

Nokia 6, Nokia 5, Nokia 3 a Nokia 3310 se dostanou na trh ve stejnou chvíli. Naplánováno je druhé čtvrtletí roku 2017. Nové telefony pod značkou Nokia se dostanou na trh někdy uprostřed května nebo začátkem června. Cena se může hodně odvíjet od toho, jaká daň bude na daný telefon uvalena.