Peridot je nová AR (rozšířená realita) hra od Niantic

Poté, co vyšly hry jako je Pokemon, Pikmin a Harry Potter, tak se na mobilní telefony dostává nová hra od Niantic a jde o hru zvanou Peridot. Prozatím je však hra ve fázi beta testování pro iOS a Android. Hra se točí okolo stvoření zvané Peridots.

Tato stvoření se probudila poté, co tisíce let spaly a probudili se ve světě, který sami nerozpoznávají. Je tak na vás se o tato stvoření postarat a ujistit se, že nezahynou. Budete je vlastně vychovávat od malého dítěte, až po dospělého. Ve své cestě sbíráte zkušenostní body a za to, že se o ně staráte, hrajete a trénujete.

Niantic sdělil, že každý z těchto Peridotů je unikátní a má své fyzikální vlastnosti, ale má i své nevýhody. Hra využívá ručně malované doplňky. Systém bere inspiraci z DNA, tak jak pracuje v reálném životě. Chovejte svého malého Dota a až se stane dospělým, tak se mezitím snažte, aby byl vychován. Vylíhněte mláďata jako jsou nové archetypy a to včetně jednorožce, páva, geparda, berana, králika a další.

Jak to u podobných her bývá, tak i tato hra vás vybízí k tomu, abyste se vydali ven a prozkoumávali svět. Každé stvoření má jiné touhy a potřebuje vaší pomoct. Některé úkoly mohou zahrnovat dlouhou procházku nebo návštěvu určitého místa.

Hra by měla být bezplatná jen uvnitř hry jsou platící prvky.