Persona 5: The Phantom X – nová mobilní hra pro fanoušky JRPG

Persona 5: The Phantom X míří na mobilní telefony. Prozatím však do Číny a později do celého světa.

Perfect World Games ohlašuje novou mobilní hru Persona 5: The Phantom X. Fanoušci ocení další příběh ze světa Zlodějů přízraků, který se bude odehrávat ve stejném univerzu jako Persona 5. Přestože jsou zatím dostupné informace pouze v japonštině, hra vypadá na první pohled jako plnohodnotná hra Persona.

Téměř zničehonic oznámila vývojářská společnost Perfect World Games prostřednictvím populárního japonského herního portálu Gematsu, že další díl nesmírně populární JRPG série Persona bude mít podobu mobilní hry! Persona 5: The Phantom X se bude odehrávat ve stejném univerzu jako Persona 5, i když možná půjde o nový originální příběh s novou skupinou protagonistů.

Překvapivé oznámení

Toto oznámení je trochu šokem, protože The Phantom X k němu v podstatě vůbec nebylo vedeno a místo toho jako by přišlo zčistajasna. Přesto je to vítaný šok, protože fanoušci Persony už dlouho toužili po dalším obsahu od doby, kdy byla Persona 5 uvedena na trh. Dokonce i v případě nedávných portů starších her bylo nového obsahu málo, takže je skvělé vidět, že svět Zlodějů přízraků pokračuje dál!

První pohled na The Phantom X

The Phantom X zatím odhalil všechny informace pouze v japonštině, protože se zatím neplánuje žádná snaha o globalizaci. Díky tomu je těžké projít všechny příběhové detaily odhalené ve výše uvedeném traileru, ale co mohu říci nade vší pochybnost, je, že se skutečně zdá, že jde v podstatě o plnohodnotnou hru Persona.

Nicméně je pravděpodobné, že nějakou dobu bude hra k dispozici exkluzivně pro Čínské hráče. Máte tak stát už 29. března. My v Evropě si musíme ještě počkat.