Pixel 2 Visual Core po únorové aktualizaci na všech aplikacích

Google začal aktualizovávat telefon Pixel 2 a Pixel 2 a díky ní zapl i novinku Pixel Visual Core. Právě tato funkce povoluje výrobcům třetích stran, aby zabudovali přístup k API k Visual Core hardwaru a přístupu k HDR+ procesu. Tato funkce je u normální výchozí aplikace k dispozici od počátku, ale výrobci třetích stran se […]

Google Pixel 2

Google začal aktualizovávat telefon Pixel 2 a Pixel 2 a díky ní zapl i novinku Pixel Visual Core. Právě tato funkce povoluje výrobcům třetích stran, aby zabudovali přístup k API k Visual Core hardwaru a přístupu k HDR+ procesu.

Tato funkce je u normální výchozí aplikace k dispozici od počátku, ale výrobci třetích stran se k této možnosti nemohli dostat.

Obrazový procesor pro zpracování obrazu

Google Pixel 2

Google Pixel 2

Pixel Visual Core je vlastní obrazový procesor na jednotce Pixel 2. Díky němu je obrázek zpracováván podle nejrůznějších algoritmů. Přidá třeba HDR+ efekt, což přidá na dynamickém rozsahu a zlepší tak barvy. Zároveň dokáže redukovat šum na fotce. Taktéž má funkci RAISR, což je vlastně funkce, která se dokáže učit a zvládne digitálně přiblížené fotografie udělat ostřejšími.

Funkce jsou již dostupné pro všechny

Tyto funkce jsou u výchozí aplikace (kamery) k dispozici od začátku, ale vývojáři třetích stran se k tomu nemohli dostat. Výrobci tak mohou od dnešního dne zabudovat toto vylepšení do svých aplikací.

Google také velmi brzo přidá AR nálepky se zimní sportovní tématikou. Opět dostupné pouze ve výchozí aplikaci kamery Pixel.

zdroj: gsmarena