Pixel 8 Pro a Motorola Razr+: Porovnání výkonu, baterie a software

Google Pixel 8 Pro a Motorola Razr+ sice na první pohled nemají mnoho společného, ale pokud odstraníte skládací displej – což není tak jednoduché – zařízení se stávají mnohem srovnatelnějšími. Obě...
Pixel 8 Pro a Motorola Razr+: Porovnání výkonu, baterie a software

Google Pixel 8 Pro a Motorola Razr+ sice na první pohled nemají mnoho společného, ale pokud odstraníte skládací displej – což není tak jednoduché – zařízení se stávají mnohem srovnatelnějšími. Obě mají skvělý výkon, solidní výdrž baterie a uživatelsky přívětivé software, ale koupě skládacího telefonu je jiný druh závazku.

Pokud jste někdy uvažovali o koupi telefonu se skládacím displejem, je pravděpodobné, že jste narazili na Google Pixel 8 Pro a Motorola Razr+. Tyto dva telefony nabízejí inovativní design a nový způsob používání smartphonu. Nejde o standardní „placku“, kterou jednoduše vezmete do ruky a používáte, ale o zařízení, které je možné rozložit na větší plochu.

Google Pixel 8 Pro je vybaven 8,9palcovým OLED displejem a Snapdragon 888 procesorem. Nabízí také 12GB RAM a 256GB interního úložiště. Kromě toho má Pixel 8 Pro také skvělé fotoaparáty, které dokážou zachytit úžasné fotografie ve všech světelných podmínkách.

Motorola Razr+ má na druhou stranu 6,2palcový OLED displej a Snapdragon 870 procesor. Má 8GB RAM a 128GB interního úložiště. Fotoaparát se také nedá přehlédnout, protože umožňuje zachytit vynikající snímky.

Oba tyto telefony nabízejí skvělý výkon a plynulý chod, což je velmi důležité při výběru nového smartphonu. Pixel 8 Pro a Razr+ jsou také vybaveny dostatečně silnými bateriemi, které vydrží po celý den intenzivního používání.

Pokud vám jde o uživatelsky přívětivé rozhraní, oba telefony vám to nabídnou. Systém Android se v obou případech přizpůsobí vašim potřebám a umožní vám snadno ovládat telefon. Google Pixel 8 Pro se pyšní nejnovější verzí systému Android 12, zatímco Motorola Razr+ běží na verzi Android 11.

Když si ale chcete koupit skládací telefon, musíte vzít v úvahu i další faktory. Jeden z nich je cena. Skládací telefony jsou obecně dražší než běžné telefony. Google Pixel 8 Pro se pohybuje kolem 1 299 dolarů, zatímco Motorola Razr+ je levnější s cenou kolem 999 dolarů.

Dalším faktorem je odolnost telefonů. Skládací displeje jsou stále novou technologií a není jisté, jak dobře budou odolávat běžnému používání. Výrobci se snaží zlepšovat odolnost, ale stále je tu určité riziko poškození.

Pokud tedy váháte mezi Google Pixel 8 Pro a Motorola Razr+, musíte si především uvědomit, že jde o jiný typ telefonu. Skládací telefony nabízejí inovativní design a nový způsob používání, ale zároveň mají své vlastní výzvy. Je důležité zvážit v

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-pixel-8-pro-vs-motorola-razr-plus/