Pixel Fold možná převezme trik s uzamčením obrazovky od OnePlus Open.

Pixel Fold: první skládací telefon od Googlu dostává aktualizace

Pixel Fold je prvním pokusem od Googlu vytvořit telefon se skládacím displejem, takže není překvapením, že zařízení postrádá některé funkce a možnosti, které…

Pixel Fold možná převezme trik s uzamčením obrazovky od OnePlus Open.

Pixel Fold: první skládací telefon od Googlu dostává aktualizace

Pixel Fold je prvním pokusem od Googlu vytvořit telefon se skládacím displejem, takže není překvapením, že zařízení postrádá některé funkce a možnosti, které mají jiné skládací telefony. Naštěstí lze chybějící softwarové funkce vždy přidat aktualizacemi a Pixel Fold již několik takových aktualizací obdržel. Jednou z funkcí, která na Pixelu Fold chybí, je možnost ovládat, kdy se aplikace budou pokračovat na obrazovce přebalu. Nicméně zdá se, že tato funkčnost je ve vývoji, jak naznačuje kód, který jsme objevili v dnešním vydání Androidu 14 QPR3 Beta 1.

Google se evidentně snaží odstranit nedostatky a přinést další vylepšení pro uživatele Pixelu Fold. Nové aktualizace by tak měly přinést možnost nastavit, kdy a jak se aplikace budou pokračovat na obrazovce přebalu. Toto je funkce, která je velmi žádaná mezi uživateli skládacích telefonů, protože umožňuje lepší a plynulejší přechod mezi překlopením telefonu a pokračováním práce na aplikaci.

Aby měli uživatelé přesnější představu o Pixelu Fold a co od něj mohou očekávat, připravili jsme pro vás několik často kladených otázek:

1. Jaký je rozdíl mezi skládacím telefonem a klasickým smartphone?

Skládací telefony mají ohebný displej, který umožňuje telefon složit na polovinu a tím ušetřit místo. Klasické smartphony mají pevný displej a nemohou se skládat. Skládací telefony nabízejí větší displejovou plochu, kterou je možné efektivněji využívat například při práci či sledování videí.

2. Jaké jsou výhody Pixelu Fold oproti jiným skládacím telefonům?

Pixel Fold je prvním skládacím telefonem od Googlu, a proto nabízí výhody spojené s ekosystémem Google. Uživatelé mohou využívat širokou škálu aplikací a služeb, které jsou integrovány do operačního systému Android. Díky aktualizacím mají uživatelé možnost získat nové funkce a vylepšení.

3. Kdy bude funkce pokračování aplikací na obrazovce přebalu dostupná pro Pixel Fold?

Podle informací z beta verze Androidu 14 QPR3 je tato funkce aktuálně ve vývoji, takže uživatelé Pixelu Fold by ji měli obdržet v budoucích aktualizacích. Přesný termín však není znám. Doporučujeme pravidelně aktualizovat software na Pixelu Fold, abyste měli přístup ke všem novým funkcím a vylepšením.

Klíčová slova: Pixel Fold, skládací telefon, aktualizace, funkce, obrazovka přebalu, Android 14 QPR3 Beta 1.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/pixel-fold-swipe-up-to-continue-feature/