Plány na vylepšení kreslení v Google Docs

Vylepšení kreslení ve službě Google DocsGoogle Docs se stává čím dál tím populárnější alternativou k placenému programu Microsoft Word. Je zdarma a nabízí mnoho funkcí, které oceníte při práci s textovými…

Plány na vylepšení kreslení v Google Docs

Vylepšení kreslení ve službě Google Docs

Google Docs se stává čím dál tím populárnější alternativou k placenému programu Microsoft Word. Je zdarma a nabízí mnoho funkcí, které oceníte při práci s textovými dokumenty. Bohužel, co se týče možností kreslení, zaostává za konkurencí.

Na stolní verzi Google Docs můžete kreslit pomocí přednastavených tvarů a omezených nástrojů, avšak na mobilu tato funkce není dostupná. Navíc není tak intuitivní a snadno použitelná jako podpisovací nástroje ve službách Adobe Reader a DocuSign.

Nicméně, zdá se, že Google má velké plány ohledně funkce kreslení v Google Docs. Nové informace nasvědčují tomu, že se právě na této části aplikace pracuje a chystají se vylepšení.

Díky těmto změnám by se mohly vylepšit nástroje, které umožňují kreslit na obrazovku. Umožnily by vytvářet složitější tvary a objekty, což by usnadnilo práci se schématy, diagramy a všeobecným ilustrováním.

Přesný rozsah těchto vylepšení však zatím není znám. Google se zřejmě snaží dohánět zpoždění ve funkčnosti kreslení ve srovnání s konkurenčními službami.

FAQ:

1. Bude mít Google Docs vylepšené možnosti kreslení na mobilu?

– Zatím není jasné, zda budou nové funkce dostupné také na mobilní verzi Google Docs. Je však pravděpodobné, že se Google zaměří na vylepšení funkce kreslení na všech platformách.

2. Co můžeme očekávat od těchto vylepšení?

– Je předpokládáno, že nové nástroje pro kreslení umožní vytvářet složitější tvary a objekty. To by mohlo být užitečné pro tvorbu schémat, diagramů a ilustrací.

3. Jaké jsou dodatečné funkce konkurenčních služeb jako Adobe Reader a DocuSign?

– Adobe Reader a DocuSign nabízejí pokročilé nástroje pro digitální podpisy a kreslení přímo na dokumentech. Tyto funkce jsou na mobilu snadno použitelné a nabízejí více možností než současná verze Google Docs.

4. Kdy můžeme očekávat tyto změny ve službě Google Docs?

– Google zatím nezveřejnil přesné datum, kdy budou nové funkce dostupné. Je však pravděpodobné, že se budou postupně implementovat do následujících verzí aplikace.

Doufáme, že vylepšení kreslení ve službě Google Docs přinese uživatelům nové možnosti a větší pohodlí při práci s dokumenty. Budeme nadále sledovat vývoj a informovat vás o jakýchkoli novinkách.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-docs-signature-markup-tool/