Vypnout reklamy

Platby přes Google Wallet na Wear OS by mohly být pohodlnější.

Pokrok v technologiích nám přináší stále nové možnosti a pohodlí, které si často neuvědomujeme. Jednou z těchto vymožeností je možnost platit pomocí náramkových zařízení, což je pro mě jednou z nejuspokojivějších…

Platby přes Google Wallet na Wear OS by mohly být pohodlnější.

Pokrok v technologiích nám přináší stále nové možnosti a pohodlí, které si často neuvědomujeme. Jednou z těchto vymožeností je možnost platit pomocí náramkových zařízení, což je pro mě jednou z nejuspokojivějších představ budoucnosti – představa, že můžete platit za něco pomocí svého hodinek, prostě nepředstavitelná až do nedávné doby. I přes téměř desetiletí, které žiju s hodinkami, jež jsou také peněženkami, stále cítím trochu technického uspokojení pokaždé, když platím za něco pomocí mého Pixel Watch. Přestože oceňuji možnost používat svůj „náramek počítač“ k platbě za kávu, myslím si, že by Google Wallet na platformě Wear OS mohla být významně vylepšena jednoduchým úpravou uživatelského rozhraní.

Jedním z klíčových faktorů, který by mohl být zlepšen, je samotný proces platby. Nyní je potřeba probudit hodinky a zadat PIN kód, což může být poněkud zdlouhavé a nepraktické. Návrhem na vylepšení by mohlo být umožnit platby jednoduše potvrzením gestem nebo snadným poklepáním na displej. Tato drobná změna by výrazně zjednodušila celý proces a zlepšila uživatelskou zkušenost.

Dalším důležitým krokem by mohlo být rozšíření možností plateb. Aktuálně je podpora platebních karet omezená a mnoho uživatelů by uvítalo možnost přidat další karty nebo dokonce propojit s jinými platebními službami. Tento rozšířený výběr by zákazníkům umožnil vybrat si možnost platby podle svých preferencí a potřeb.

Celkově lze tedy říci, že s drobnými úpravami uživatelského rozhraní a rozšířením možností plateb by mohl Google Wallet na platformě Wear OS poskytnout ještě lepší a pohodlnější zážitek při každodenním používání.

### FAQ
1. Jaké jsou nejoblíbenější funkce smartwatche pro platby?
2. Jaké kroky je potřeba udělat pro aktivaci platební služby na Wear OS?
3. Jak lze přidat další platební karty do Google Wallet na Pixel Watch?

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-wallet-wear-os-easy/