Vypnout reklamy

Read it Later- přečtěte si to později, i když nejste připojeni k internetu!

Ilustracni fotografie

Znáte ten pocit, když najdete nějakou dobrou stránku kterou by jste si chtěli pořádně pročíst, ale zrovna musíte odejít od počítače? S touto aplikací už to nebude tak hrozné!

Pocket: Read it Later (dále budu psát pouze “pocket“ 🙂 ) není nijak na ovládání obtížná aplikace. Stačí se zaregistrovat, nainstalovat si doplněk do prohlížeče, stáhnout si aplikaci na telefon a je to! Poté už stačí pouze “klikat“

Začněme tedy od začátku, a to registrací:

Registrace není nijak těžká, stačí napsat e-mail, zvolit si přihlašovací jméno a heslo. Už na první pohled se vám stránka zalíbí ( nebo mě se teda zalíbila ). Po registraci se dostanete ihned do záložek. Samozřejmě, že bez doplňku do prohlížeče aplikace nemá takovou cenu… A proto je spousty doplňků do prohlížečů, jmenovitě např.: pro Chrome je to Orbvious Interest, pro Mozzilu Firefox a Operu Shareaholic, určitě najdete doplňky i do ostatních prohlížečů jako je třeba Maxthon apod. . Teď už tedy jen stačí si nainstalovat aplikaci pro android: Pocket.

    

Já osobně používám prohlížeč chrome, a tak jsem si stáhl Orbvious Interest. K nastavení aplikace se dostanete: Přizpůsobení a ovládání Google Chrome ( takový klíč nahoře vpravo ) → nástroje →rozšíření (sem se můžete také dostat pouhým zadáním adresy chrome://chrome/extensions/ ) → najdete Orbvious Interest → možnosti → otevře se vám nová stránka → nahoře vlevo kliknete na Authentication → zadáte přihlašovací jméno a heslo a kliknete na sign in.

        

Pro přidání stránky do Pocket klikněte nahoře vedle “klíče“ na takovou “fajfku“ a tam kliknete na + a zadáte tagy 🙂 .

A teď je na řadě Android verze. Jako uvítací obrazovka se vám ukáže přihlášení (už ne tak hezké jako na internetu :p ).  Když se jím proklikáte, zobrazí se vám seznam internetových adres, které máte uložené. Když kliknete na adresu, kterou máte uloženou, otevře se vám v aplikaci. V menu, při otevřeném webu, vám přibyde klávesa listen, díky ní si můžete uloženou stránku poslechnout, bohužel není podporovaná čeština. Věřím ale, že si budete moci nastavit i jiný přehrávací modul. Přidat už mohu jen to, že jdou uložit stránky na offline použití.

        

 

Závěrem bych řekl že tato aplikace určitě nesmí na vašem telefonu či tabletu a počítači chybět, věřím, že ji budete hojně používat.