Vypnout reklamy

Podíl na trhu firmy Qualcomm se zvyšuje

Podíl na trhu s čipy výrazně si polepšila firma Qualcomm a oslabil Samsung s čipy Exynos. Prvenství si stále drží MediaTek.

Co se týče mobilního průmyslu, tak ten v posledním čtvrtletí 2021 rostl o 5% oproti předchozímu roku 2020. Přesto stále dochází ke kráceným dodávkám čipů, což na některé výrobce čipu má opačný efekt.

I přesto všechno má MediaTek největší zastoupení s ohledem na podíl na trhu, avšak firma ztratila oproti roku 2020 asi 4%. Na druhou stranu firma Qualcomm docela narostla a z 23% nyní má 30% trhu, což je naprosto skvělá zpráva pro US firmu Qualcomm.

Po čipu DImensity 9000 je docela velká poptávka a to právě kvůli 5G mobilních telefonu. Právě i díky tomu si stále MediaTek drží první místo. Na druhou stranu TSMC muselo zvýšit ceny za své desky a tím se zvýšila cena čipů. To má za následek pokles na trhu.

Qualcomm zase narostl na 30% a má za sebou silné čtvrtletí. Samsung s čipy Exynos je až za Apple a má pouze 4% trhu a jde vidět výrazný pokles. Apple se drží na 21%, ale tam se zase musím dívat na to, kolik telefonu a jiných zařízení Apple firma prodá, protože to by mělo mít přímou souvislost. Proto tam není výrazný pokles.