Vypnout reklamy

Pojďme se podívat, co má Xiaomi 12 Pro uvnitř

Telefon vidíme většinou jen z vnější strany, ale nepodaří se nám ho vidět, co je uvnitř telefonu. K dispozici je video, jak takový nový telefon Xiaomi 12 a 12 Pro vypadá a to s čipem Snapdragon 8 Gen 1.

Poté, co se dostanete přes celkem silné lepidlo, které je okolo celého zadního panelu, které je ze skla, tak můžeme vidět základní desku a kamerový cluster v horní části. Baterie telefonu je pak uprostřed tohoto telefonu a v dolní části je klasika jako nabíjecí část telefonu, reproduktor, motorek vibrace.

Spoustu konektorů, modulů, kamer a dalších věcí musí být odstraněno předtím, než se dostanete k základní desce. Snapdragon 8 Gen 1 využívá jednoduchý film pro odvod tepla, což je termální plátek o velikosti 2900 mm čtverečních.

12 Pro je prvním telefonem s kamerovým senzorem Sony IMX 707 50MPx a zároveň nechybí 50MPx Samsung JN1. Přední kamera má pak 32MPx rozlišení. Oba moduly RAM a úložiště jsou na základní desce a vyrobeny od SK Hynix s LPDDR5 a UFS 3.1 standardem. Dále je tady skener otisků v displeji, který je tenčí než je obvyklé. Vibrační motorek je provnatelný s iPhone Taptic Engine.

Xiaomi 12 Pro má 6.73 palcový LTPO AMOLED displej a 4600mAh baterií se 120W rychlým nabíjením a 50W rychlým bezdrátovým.