Vypnout reklamy

Android se čím dál pomaleji dostává na vlajkové telefony. Aktualizace nabírají zpoždění!

Jako by toho nebylo málo. Android systém se velice pomalu dostává na nové vlajkové telefony a velmi pomalu se aktualizovávají ty starší telefony,
Android Oreo

Jako by toho nebylo málo. Android systém se velice pomalu dostává na nové vlajkové telefony a velmi pomalu se aktualizovávají ty starší telefony, některé ani nedostanou nový systém. Nicméně telefony od Google dostanou aktualizaci ihned.

Velký problém pro výrobce mobilních telefonu

Vypadá to na velký problém, se kterým se výrobci mobilních telefonu musejí vypořádat. Pokud telefon nepatří pod Google, tak výrobci podle všeho musí přetvořit operační systém na jejich uživatelské rozhraní. Aby systém fungoval na jejich telefonu, tak musí udělat nespočet změn v kódu, protože bez toho by systém nefungoval.

Není to jednoduché

Pokud si tedy někdo někdy myslel, že když vyjde nový systém Android, tak vývojář jednoduše systém přenese na svůj mobilní telefon, tak to není pravda. Nicméně my nevíme, jak těžké to je, ale vypadá to, že je to čím dál těžší a to podle toho, kolik funkcí daný systém disponuje. Vypadá to tak na to, že výrobci mobilních telefonu musí bojovat s každičkou funkci v tomto systému.

200 dnů od vydání Android Oreo

A stále telefony Samsung Galaxy S8 a LG nemají Android Oreo aktualizaci. A podle grafu, který vám poskytneme níže, se to ani nezlepšuje, ba naopak zhoršuje. Každý rok se prodlužuje doba mezi vydáním systému a aplikováním systému na nový vlajkový telefon, tedy krom Google.

Tedy v nové verzi je již project Treble, a to znamená, že výrobci nebudou muset přetvářet celé uživatelské rozhraní systému. Možná právě tato velká změna v této chvíli zdržuje vydání nového systému na vlajkové telefony a následně půjde vše jak po másle.

Samsung začal aktualizací na Galaxy S8

Nicméně Samsung chtěl aktualizovat systém na Galaxy S8, ale zastavil ji. V této chvíli aktualizační proces opětovně spustil. LG G6 a LG V30 má taktéž dostat novou aktualizaci, ale kdy, to stále není jasné.

S novým systémem Android 8 Oreo se v této chvíli může chlubit pouze Google se svými telefony Pixel.