Vypnout reklamy

Poohlédnutí za telefonem OnePlus One

Vydáno dne: 6.10.2019

Máme tady okénko zpětně na telefon a založení společnosti OnePlus. Úspěch OnePlus One dokázal dostat OnePlus do TOP 5 společností.

Telefon OnePlus One byl vysněný telefon dvou mužů a to Pete Lau a Carl Pei. Společnost byla založena v roce 2013 poté, co odešli z Oppo.

Než se dostaneme k samotnému prvnímu telefonu společnosti OnePlus, tak si dáme takové malé okénko k tomu, co mají tito dva zakladatelé za sebou.

OnePlus one
OnePlus one

Informace o zakladatelech

Pete Lau pracoval v Oppo jako Více prezident a přines například CyanogenMod na Oppo N1. Carl Peio byl zase najat Meizu poté, co jeho vlastní stránka o Meizu byla velmi populární, avšak později se přesunul do Oppo. Poté se tito dva rozhodli, že založí vlastní společnost a stalo se tak uprostřed prosince 2013.

Hardware byl postaven na základu Oppo Find 7a vlajková loď, která byla vytvořena zakladateli OnePlus. Nicméně v týmu OnePlus věděli, jak navrhnout telefon tak, aby měl úspěch a byl oblíbený.

U telefonu se snažili o to, aby stal méně a snížili si tím náklady, tak ho začali prodávat skrze internet. Chtěli se vyhnout problémům s prodejci, takže vše odesílají z jednoho místa z Číny.

Zároveň měli v plánu vyrobit a prodat pouze 50 000 jednotek, což znamenalo, že je potřeba zavést systém pozvánek.

Promo na OnePlus one

Nebylo to ani tak o exkluzivitě, avšak nebylo kolem tolik telefonu, jako OnePlus. V promu však OnePlus udělalo soutěž, že kdo natočí video, jak rozmlátí svůj telefon, tak obdrží OnePlus telefon za 1$ pro prvních 100 lidí.

Specifikace a konkurence

OnePlus One jakožto první telefon této společnosti vyšel na počátku roku 2014 za 300$ pro verzi 3/16GB a 350$ za 3/64GB. Pro porovnání, Google prodával Nexus 5 za agresivní cenovou relaci 350$ pro 16GB variantu a 400$ za 32GB variantu.

OnePlus One hardware
OnePlus One hardware

OnePlus má 5.5 palcový displej s 1080p rozlišením. Větší než konkurenční Nexus s 5 palcovým displejem 1080p rozlišením. OnePlus One má +1 GB RAM navíc a větší baterií. Senzor Sony IMX214 nabízí 13MPx rozlišení a video nahrávání 2160p. V telefonu byl přetaktovaný čip Snapdragon 801.

TOP telefon Galaxy S5

V té době byl vlajkový telefon Samsung Galaxy S5 TOP. Samsung tedy udělal telefon s 5.1 palcovým AMOLED displej, 16MPx kameru a lepší baterií, vodě-odolnost a bezdrátové nabíjení. Cena Galaxy S5 byla krásných 650$.

Nicméně Samsung a LG měla dlouhou historií ve výrobě telefonu a tím pádem i důvěru zákazníků, takže i přes vyšší cenu se telefony prodávaly.

OnePlus tedy potřebovala získat důvěru ve svých zákazníků a začali budovat online komunitu, což se následně odrazilo na lepší prodejností.

OnePlus one Snapdragon 801
OnePlus one Snapdragon 801

Později navýšení prodejů

Namísto 50 000 jednotek pak OnePlus prodalo skoro 1 milión telefonu OnePlus One do konce roku 2014.

Systém telefonu

Společnost OnePlus pak začala pracovat na svém vlastním softwaru pro světový trh OxygenOS a HydrogenOS pro Čínu. Vlastní ROM byla vydaná na počátku roku 2015.

OnePlus one Oxygen
OnePlus one Oxygen

I přes nízkou cenu chtěla firma OnePlus udělat to, že za takovou cenu držíte v ruce prémiový telefon.

OnePlus One byl v minulosti obrovský úspěch a po roku uvedení na trhu se prodalo 1.5 miliónu těchto telefonu. Společnost se tak stala TOP 5 hráčem v prémiovým segmentu.

Buroň Tomáš
Tágy: