Porovnání Galaxy S23 a nejnovějšího iPhone: Co nabízejí tyto špičkové smartphony

Porovnání Samsung Galaxy S23 a nejnovějšího iPhone: design, zabezpečení, fotoaparát. Který smartphone vyhraje?

Od doby, kdy Samsung a Apple poprvé vstoupili na trh s chytrými telefony, se stal boj mezi těmito dvěma značkami velmi intenzivním. A s nástupem Galaxy S23 a nejnovějšího iPhonu se srovnávání těchto dvou klenotů smartphonů opět oživilo. V tomto článku se podíváme na několik klíčových faktorů, které by mohly být pro spotřebitele při výběru nového smartphonu důležité.

Design a displej

Jak Galaxy S23, tak nejnovější iPhone nabízejí zcela nový design, který se oproti svým předchůdcům výrazně změnil. Galaxy S23 má kovový rám a skleněný design, zatímco iPhone je k dispozici s hliníkovým rámem a skleněným zadním krytem. Displej Samsungu má průměr 6,1 palce a rozlišení QHD+ a iPhone nabízí 6,1palcový OLED displej s rozlišením Super Retina XDR.

Zabezpečení

Kromě snímače otisků prstů nabízí Samsung Galaxy S23 také technologii rozpoznávání obličeje. Na druhé straně nejnovější iPhone používá funkci Face ID, která využívá senzorů na přední straně telefonu, aby rozpoznala uživatele. Obě tyto technologie jsou velmi rychlé a spolehlivé a spotřebitelé by se měli rozhodovat na základě osobní preference.

Fotoaparát

Fotoaparát je pro mnoho uživatelů smartphone klíčovým faktorem při výběru nového telefonu. Samsung Galaxy S23 nabízí tři fotoaparáty na zadní straně telefonu – 50Mpx hlavní snímač, 12Mpx ultraširoký snímač a 10Mpx telefoto snímač. Nejnovější iPhone má také tři fotoaparáty, ale nabízí 12Mpx hlavní snímač, 12Mpx ultraširoký snímač a 12Mpx telefoto snímač. Obě značky se snaží zlepšovat kvalitu fotografií, ale uživatelé si mohou sami vyzkoušet, který smartphone se jim více líbí.

Závěr

Oba telefony jsou špičkové a nabízejí mnoho inovací a funkcí, které spotřebitelé očekávají od smartphonu. Je tedy na každém, který telefon se více zamlouvá. Některým se lépe ovládá iPhone z toho důvodu, že je jednodušší co se týče uživatelského rozhraní a aktualizace jsou víceméně dlouhodobé alespoň pět let. Android má aktualizace tři roky s tím, že může uživatel provádět v telefonu mnohem více úprav, což u iPhone není možné. Veškeré aplikace u iPhone musí uživatel instalovat přímo z obchodu Apple.