Vypnout reklamy

Společnost Samsung je obviněna z porušování biometrických patentů

Generální ředitel Samsung Electronics odchází

Ještě nedávno tady běžel patentový proces, kde společnost Samsung podala proti Apple. V roce 2012 byla společnosti Apple vyměřená pokuta ve výši 1.05 miliard dolarů. Od té doby společnost získala spoustu právních vítězství.

Nicméně teď zase naopak společnost PACid Technologies obviňuje Samsung z toho, že používá patenty, aniž by byly licencované. Dva patenty byly podané ve spojených státech a třetí v Jižní Koreji. Všechny tři patenty mají společnou šifrovací technologií právě od společnosti PACid Technologies.

Patenty použity

Jedná se o to, že Samsung tyto patenty použil aby vytvořil snímač otisků prstů, rozpoznávání tváře a snímač oční duhovky a to na telefonech Galaxy S6 – S8.

Tento případ došel na soud v Texasu a to 6. dubna, ale nepoukazuje na skutečné poškození společnosti PACid Technologies. Tato společnost se i v minulosti chová jako patentový troll.

Podle zisků společnosti Samsung z telefonu Galaxy S hádáme, že se chce společnost pouze nabalit na úspěch. Nicméně to se ji asi nepodaří a zbytečně vrhá peníze do něčeho, co je již ztracené.