Přichází čas na redesign adresního řádku Chrome pro Android

Mobilní telefony jsou neoddělitelnou součástí našeho každodenního života. Možná si příliš nepřemýšlíme o tom, jak držíme náš telefon, ale stojí za to věnovat chvíli tomu, kde se nachází **klávesnice**. Je na…

Přichází čas na redesign adresního řádku Chrome pro Android

Mobilní telefony jsou neoddělitelnou součástí našeho každodenního života. Možná si příliš nepřemýšlíme o tom, jak držíme náš telefon, ale stojí za to věnovat chvíli tomu, kde se nachází **klávesnice**. Je na vrchu vašeho telefonu? Samozřejmě ne. To by bylo příliš nepohodlné. Vaše palce žijí na dně obrazovky, když píšete textové zprávy, poznámky a vyhledávací příkazy.

Důležitost umístění klávesnice na našich telefonech se projevuje v naší schopnosti efektivně komunikovat a vykonávat různé úkoly. **Klávesnice** umístěná na spodní části obrazovky umožňuje pohodlnější psaní a snadnější ovládání telefonu jedním rukou. Díky tomu můžeme být produktivnější a rychlejší při odpovídání na zprávy nebo vyhledávání informací.

Je tedy důležité, aby vývojáři aplikací a výrobci telefonů brali v úvahu umístění **klávesnice** při tvorbě svých produktů. Umožní nám to lépe využít potenciál našich chytrých telefonů a zlepšit naši uživatelskou zkušenost. Takže i když se zdá, že je umístění **klávesnice** na dně obrazovky pouze malý detail, ve skutečnosti může mít velký dopad na to, jak efektivně využíváme své mobilní zařízení.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-please-give-us-a-chrome-redesign-on-android/