Vypnout reklamy

Přijmy Alphabet v Q1 2016 se zvýšily díky reklamám

Alphabet je nová firma, pod kterou spadají různé projekty. Jedná se třeba o samotný Google nebo mobilní divize. Díky tomu, že je výsledková sezóna firem za první kvartál, tak pro Vás máme data. Výsledek je pro firmu velmi pozitivní. Minulý rok v prvním kvartálu firma utržila 17.3 miliard dolarů a tento kvartál 20.3 miliard dolarů. […]

Alphabet zisk 1Q 2016

Alphabet je nová firma, pod kterou spadají různé projekty. Jedná se třeba o samotný Google nebo mobilní divize. Díky tomu, že je výsledková sezóna firem za první kvartál, tak pro Vás máme data.

Výsledek je pro firmu velmi pozitivní. Minulý rok v prvním kvartálu firma utržila 17.3 miliard dolarů a tento kvartál 20.3 miliard dolarů.

Čistý zisk tak mají 4.2 miliardy dolarů. Minulý rok měli „pouze“ 3.5 miliardy dolarů. Zato Microsoftu se čistý zisk propadl o 25% na 3.8 miliardy dolarů.

Investoři zareagovali výprodejem akcii firmy

Analytici však předpokládali jiná data a tak na výsledek investoři zareagovali 4% propadem akcii této firmy. 

Zvýšili se totiž operativní náklady z 6,5 miliard dolarů na 7.3 miliard dolarů oproti minulému roku.

To však neznamená nic na tom, že firmě se poněkud daří.

Seriály na Youtube

Google chce odstartovat na Youtube 15 – 20 originálních sérii. Chtějí z něj udělat tradiční televizi, jako je třeba Netflix, samozřejmě stávající Youtube bude nedotčen. Jedná se o placený Youtube RED.

Zisky z reklam

Zisk firmy z reklam stoupnul o 16%, takže dosáhli 18 miliard oproti 15.5 miliard. Nicméně průměrná cena reklamy se propadla o 9%. V konečném výsledku je více reklam, za nízkou cenu, ale je více prodejů.