Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Windows Phone vyhořel spíše na nedostatek aplikací. Za všechno mohou vývojáři.

Windows Phone vyhořel spíše na nedostatek aplikací. Za všechno mohou vývojáři.

Vydáno dne: 1.4.2018

Spousta lidí Windows Phone by mohla říct, že problémem byla nedostatečnost aplikací, která právě může za to, že tato platforma naprosto selhala s konkurencí iOS a Android. Právě promluvil Brandon Watson, který pracoval na vývoji tohoto systému mezi roky 2010 – 2012. Právě Watson se snažil tuto “díru” mezi aplikacemi zacelit. Právě on pomohl dostat […]

Spousta lidí Windows Phone by mohla říct, že problémem byla nedostatečnost aplikací, která právě může za to, že tato platforma naprosto selhala s konkurencí iOS a Android. Právě promluvil Brandon Watson, který pracoval na vývoji tohoto systému mezi roky 2010 – 2012.

Právě Watson se snažil tuto “díru” mezi aplikacemi zacelit. Právě on pomohl dostat několik velice populárních aplikací na Windows platformu a to včetně Angry Birds. Mezitím, co pracoval pro Microsoft, tak byl zodpovědný za to, že se ve Windows Phone market place objevilo víc jak 60 000 aplikací.

Právě on říká, že tato “díra” mezi aplikacemi, které nevyšly na Windows Phone, ale pouze na Android a iOS může za to, že Windows Phone platforma naprosto selhala. Watson uděluje selhání právě výrobcům mobilním telefonum, kteří nedávali podporu pro tuto platformu a nemohli tak porazit Apple ani Google.

Brandon Watson - Tweet

Brandon Watson – Tweet

Nicméně je pravda, že většina aplikací se na Windows phone vůbec nedostala, ale podle nás tento problém měl řešit přímo Microsoft a nějak ulehčit vývoj aplikací na tuto platformu. Teď už je asi pozdě si stěžovat, že za to může někdo jiný třeba výrobci mobilních telefonu.

Terry Myerson taktéž obvinil za problémy Windows Phone jádro Windows CE, ale toto jádro bylo použito pouze u verze 7 a 7.5. U verze Windows Phone 8 již zde bylo jádro Windows NT.

 

Další zajímavé příspěvky
Skládací telefon Xiaomi Z Fold
Xiaomi Z Fold

Nový telefon Xiaomi Z Fold bude pravděpodobně na začátku roku 2021 představen. Pojďme se podívat, co si firma Xiaomi přichystala.

Honor 10X Lite s Kirin 710
Honor 10X Lite

Honor 10X Lite dorazil na trh, ale prozatím jen do Ruska a Saudské Arábie. Uvidíme, kdy telefon dorazí třeba do Přečíst si více

Epic jde tvrdě po Apple a nazval ho monopolem a lhářem
Epic Games Store

Epic jde tvrdě proti Apple a nazývá ho lhářem a obrovským monopolem, což Apple na druho ustranu odmítá.

Microsoft na 100% potvrdil, že Windows Phone jsou mrtvé
Windows Phone

Několik let tady Windows Phone byly, některým se dařilo a byly opravdu dobré, jenže na trhu, kde je iOS a Přečíst si více

Tágy: