Vypnout reklamy

Vyhledejte aplikaci nebo hru níže

Windows Phone vyhořel spíše na nedostatek aplikací. Za všechno mohou vývojáři.

Spousta lidí Windows Phone by mohla říct, že problémem byla nedostatečnost aplikací, která právě může za to, že tato platforma naprosto selhala s konkurencí iOS a Android. Právě promluvil Brandon Watson, který pracoval na vývoji tohoto systému mezi roky 2010 – 2012. Právě Watson se snažil tuto „díru“ mezi
Windows Phone

Spousta lidí Windows Phone by mohla říct, že problémem byla nedostatečnost aplikací, která právě může za to, že tato platforma naprosto selhala s konkurencí iOS a Android. Právě promluvil Brandon Watson, který pracoval na vývoji tohoto systému mezi roky 2010 – 2012.

Právě Watson se snažil tuto „díru“ mezi aplikacemi zacelit. Právě on pomohl dostat několik velice populárních aplikací na Windows platformu a to včetně Angry Birds. Mezitím, co pracoval pro Microsoft, tak byl zodpovědný za to, že se ve Windows Phone market place objevilo víc jak 60 000 aplikací.

Právě on říká, že tato „díra“ mezi aplikacemi, které nevyšly na Windows Phone, ale pouze na Android a iOS může za to, že Windows Phone platforma naprosto selhala. Watson uděluje selhání právě výrobcům mobilním telefonum, kteří nedávali podporu pro tuto platformu a nemohli tak porazit Apple ani Google.

Brandon Watson - Tweet

Brandon Watson – Tweet

Nicméně je pravda, že většina aplikací se na Windows phone vůbec nedostala, ale podle nás tento problém měl řešit přímo Microsoft a nějak ulehčit vývoj aplikací na tuto platformu. Teď už je asi pozdě si stěžovat, že za to může někdo jiný třeba výrobci mobilních telefonu.

Terry Myerson taktéž obvinil za problémy Windows Phone jádro Windows CE, ale toto jádro bylo použito pouze u verze 7 a 7.5. U verze Windows Phone 8 již zde bylo jádro Windows NT.