Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Prodej chytrých telefonu se drasticky propadl ve druhém čtvrtletí 2020

Prodej chytrých telefonu se drasticky propadl ve druhém čtvrtletí 2020

Vydáno dne: 2.10.2020

Samsungu sice poklesly prodeje ve druhém čtvrtletí nejvíce, ale i tak si udržel první pozici. Nyní se však dostává zase zpátky a přebírá zákazníky od Huawei.

S COVID-19 a zavřenými obchody po celém světě klesl i prodej mobilních telefonu. Výroba dosáhla 286.1 miliónů telefonu ve druhém čtvrtletí, což je 16.7% propad.

Co se týče vedení jednotlivých světových společností na této prodejnosti, tak Samsung jako jediný zaznamenal propad svých prodejů. Nicméně i přesto byl stále největším prodejcem ze žebříčku, kde patří Huawei, Apple, Xiaomi, Oppo a Vivo.

Tržní podíl na světovém trhu s mobilními telefony
Tržní podíl na světovém trhu s mobilními telefony

Samsungu klesly prodeje zájmena v oblastech, kde COVID-19 udeřil nejvíce a to v Evropě, US a Indií. Nicméně Samsung svůj tržní podíl získává zpátky a přebírá ho Huawei kvůli zákazům ze strany US. Huawei se tak daří zájmena v Číně. Huawei prodal 52 miliónu telefonu ve druhém čtvrtletí, ale firma bude čelit vyšší konkurenci, protože do konce roku se představí ještě několik vlajkových telefonu.

Apple má také dobré čtvrtletí, kde je meziroční nárůst o 8% na 41 miliónu.

Xiaomi na čtvrté pozici s 29.5 milióny a Oppo na pátém místě s 27.5 milióny prodaných telefonu.

Podle analytiků se tento trh probudí zase v roce 2021 a sveze se na vlně 5G sítě. 5G má dorazit i na telefony nižší třídy a to díky čipům Qualcomm a MediaTek. Podle výpočtu to vypadá, že do konce roku bude vyrobeno na 1.24 miliard telefonu, což je 11.3% meziroční propad.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Samsung vydá nový čip, který bude rychlejší, než čip od Qualcomm
Exynos s AMD GPU

Exynos dorazí s čipem s jádry od ARM a nikoliv s vlastními. Zároveň by mohl příští rok nahradí Mali GPU Přečíst si více

Samsung se může pochlubit rekordním ziskem ve třetím kvartálu
Samsung Galaxy A72

Samsung se může těšit z nárůstu zisků ve třetím čtvrtletí a to meziročně o 58%. Zvedla se poptávka po displejích Přečíst si více

Samsung vyrobí Snapdragon 750G
Samsung firma

Samsung bude vyrábět dostupnější čip a to je Snapdragon 750G. Tento čip pak bude dostupný v telefonech, jako je Xiaomi Přečíst si více

Samsung nabíječka pro tři zařízení
Samsung nabíječka

K dispozici máme Samsung nabíječku pro tři zařízení a zároveň i informaci o nové Samsung power bance. Prozatím však jsou Přečíst si více

Tágy: