Vypnout reklamy

Prémiové telefony se propadly o 8% v prodejích za prvních tři měsíců 2019. Prémiové telefony jsou definovány telefony s cenovkou přes 400$ a tedy okolo 10 000 Kč.

Applu se propadly prodeje o 20%. Důvodem je také to, že jejich telefony zákazníci drží déle a to v průměru 3 let. Dalším problémovým faktorem je prodej v Číně.

Mezitím co severní Amerika je pro prémiové telefony největší trh 30%. Čína je však o pár procent pozadu a to 26%. Nicméně Čína v tomto propadu v prvním čtvrtletí nehraje příliš velkou roli protože jde o světové ochlazení prodeje.

Huawei je třetí největší hráč v tomto koláči. Telefon překvapil zájmena s kamerou Leica a také překvapil Apple v Číně. Nicméně Huawei bude mít do budoucna problémy.

Růst společnosti se zastavil z důvodu zákazu ze strany Ameriky. Právě 16% prémiových telefonu je tím nejziskovějším segmentem, avšak jak klesají zisky, tak s tím i výdaje na marketing a celkově rozpočet.

Premiový trh mobilních telefonu
Premiový trh mobilních telefonu

Samsung je tady třetím, kdo se směje, protože vydělává jak na Applu, tak i Huawei. Samsung Galaxy S10 telefon je podle všeho lepším telefonem, co se týče výběru podle ceny a tím pádem Samsung si tento rok vezme více než nynějších 25% prémiového trhu.

Dostat se do segmentu prémiových telefonu je obtížné, ale do TOP 5 se dostala firma OnePlus. Analytici věří, že právě zavedení 5G telefonu pomohou prémiovému trhu růst. Avšak takové telefony dorazí až ke konci roku 2019 a 2020.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.