Prodeje Huawei rostly o 30%, ale zisk je menší

Poté co Samsung a Apple vévodí trhu s mobilními telefonu, tak třetí největší výrobce chytrých telefonu Huawei prodal minulý rok 140 miliónu jednotek. Prodeje firmy vzrostly o 32%, ale operativní zisk rostl jen o 0.4% meziročně. Značí to propad v maržích na prodejích. V roce 2016 měla firma na jednom telefonu pouhých 9%, což je […]

Huawei P10 Lite

Poté co Samsung a Apple vévodí trhu s mobilními telefonu, tak třetí největší výrobce chytrých telefonu Huawei prodal minulý rok 140 miliónu jednotek. Prodeje firmy vzrostly o 32%, ale operativní zisk rostl jen o 0.4% meziročně.

Značí to propad v maržích na prodejích. V roce 2016 měla firma na jednom telefonu pouhých 9%, což je docela málo. Propad v maržích neznamená to, že telefony musí být levné. Firma Huawei měla vždycky nízké marže a hodně na tento typ strategie sázela.

Huawei

Huawei

Normálně by na tom nezáleželo, ale v roce 2016 (díky velkému prodeji) firemní zákazníci reprezentovalo vysoké procento výdělku Huawei a to 75.1 miliard dolarů. Tento trend nadále stoupá, protože Huawei začíná posílat do U.S. mnohem více chytrých telefonu.

zdroj: Huawei