Vypnout reklamy

Prodeje renovovaných telefonu poklesly o 1% v roce 2019

Vydáno dne: 7.7.2020

Proodeje renovovaných telefony poklesly o 1% v roce 2019. Největší nárůst prodejů vidíme v Indií a Latinské americe. Pokles zase v US nebo Evropě. Jak je to možné?

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Prodeje nových i renovovaných telefonů v roce 2019 poklesly. Podle analytické firmy Counterpoint Research firmy ve světě prodaly na 137 miliónů renovovaných telefonu (9% celkových prodejů), což je o 1% meziročně horší prodej.

Trhy jako Evropa, Čína, US, Japonsko jsou v mínusu a meziročně tedy prodeje renovovaných telefonu poklesly, ale třeba v Indií zaznamenali 9% nárůst.

Je to poprvé po čtyřech letech, kdy meziročně zaznamenal tento trh s renovovanými telefony pokles. Trend se obrací z toho důvodu, že zákazníci raději nakoupí nový levný chytrý telefon, kterých je v Evropě a US opravdu hodně.

Renovované telefony se proto lépe prodávají v Indií, Latinské Americe a dalších. Důvodem je, že zde se stále renovované telefony vyplatí kupovat vzhledem k ceně. U vyspělých zemích bohužel ne.

Counterfield
Counterfield

Renovované telefony jsou ty, které jsou sice nové, ale vrátily se z důvodu nějakého poškození (nefunguje třeba čip, zapnutí, baterie a další). Poté co je takový telefon opraven, otestován, tak se vrací zpět na trh.

Některé telefony se prodávají tímto způsobem na černém trhu.

Zdroj

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)

Populární příspěvky