Prodeje renovovaných telefonu poklesly o 1% v roce 2019

Proodeje renovovaných telefony poklesly o 1% v roce 2019. Největší nárůst prodejů vidíme v Indií a Latinské americe. Pokles zase v US nebo Evropě. Jak je to možné?
Counterfield

Prodeje nových i renovovaných telefonů v roce 2019 poklesly. Podle analytické firmy Counterpoint Research firmy ve světě prodaly na 137 miliónů renovovaných telefonu (9% celkových prodejů), což je o 1% meziročně horší prodej.

Trhy jako Evropa, Čína, US, Japonsko jsou v mínusu a meziročně tedy prodeje renovovaných telefonu poklesly, ale třeba v Indií zaznamenali 9% nárůst.

Je to poprvé po čtyřech letech, kdy meziročně zaznamenal tento trh s renovovanými telefony pokles. Trend se obrací z toho důvodu, že zákazníci raději nakoupí nový levný chytrý telefon, kterých je v Evropě a US opravdu hodně.

Renovované telefony se proto lépe prodávají v Indií, Latinské Americe a dalších. Důvodem je, že zde se stále renovované telefony vyplatí kupovat vzhledem k ceně. U vyspělých zemích bohužel ne.

Counterfield
Counterfield

Renovované telefony jsou ty, které jsou sice nové, ale vrátily se z důvodu nějakého poškození (nefunguje třeba čip, zapnutí, baterie a další). Poté co je takový telefon opraven, otestován, tak se vrací zpět na trh.

Některé telefony se prodávají tímto způsobem na černém trhu.

Zdroj